Jak mało która, przywołuje wspomnienia. I nie jest tylko nostalgiczną wydmuszką – dzisiaj walczy z rynkową czołówką

Nokia w nowej odsłonie – sprawdź, czym różni się od poprzedniej generacji
Nokia w nowej odsłonie – sprawdź, czym różni się od poprzedniej generacji Fot. materiały prasowe
Kiedy informacja o tym, że powraca, okazała się prawdziwa, łezka nostalgii zakręciła się w niejednym, nie tak znowu już młodym, oku. Wszyscy, którzy pamiętają czasy, kiedy o smartfonach śniło się tylko Steve’owi Jobsowi, wiedzieli, że reaktywacja Nokii 3310 może oznaczać tylko dwie rzeczy: ostateczny koniec kultowej marki albo zapowiedź triumfalnego powrotu do pierwszej ligi. Na kilka dni przed oficjalną premierą najnowszego modelu – Nokii 6 – odpowiedź jest jasna. Myli się jednak ten, kto nadal sądzi, że nowe smart-Nokie przypominają swoje poprzedniczki.

Na początek warto wiedzieć, że dzisiejszy smartfon z kultowym logo nie ma w sobie wiele z Nokia Phone’a – poprzedniej generacji fińskich smartfonów. Aplikacjami nie zarządza już Windows, próżno więc szukać charakterystycznych „kafelków”. Najnowsze modele wyposażono w pełni funkcjonalny system Android.
Druga istotna informacja to ta, że dzisiaj pieczę nad komórkową spuścizną pełni HMD Global – fiński startup, który został wyłącznym licencjobiorcą telefonów, smartfonów i tabletów marki Nokia. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że „Nokia-matka”, czyli firma, która stworzyła oryginalną Nokię 3310, wypuściła swoje „dziecko” na wolny rynek, a prawa do nazwy i dystrybucji urządzeń nabyło właśnie HMD.
– Rynek smartfonów stał się nudny – mówią otwarcie przedstawiciele HMD w odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdecydowali się na nowo wprowadzić Nokię do pierwszej smartfonowej ligi.
HMD Global

Konkurenci rywalizują ze sobą jedynie na płaszczyźnie technologicznej – więcej pikseli, rdzeni, pamięci. Naszą ambicją jest wejść na rynek z zupełnie nowym podejściem do tworzenia urządzeń dopasowanych do potrzeb i ambicji użytkowników, gwarantując jednocześnie jakość, niezawodność i styl kojarzony z marką Nokia. Konsument zawsze jest i będzie w centrum uwagi.

Brzmi ciekawie, pytanie, na ile smartfony Nokii będą te wytyczne spełniać. Jakość i niezawodność to rzeczywiście rozsądny fundament, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już wcześniejsze smartfony marki zasłynęły mocarnymi wyświetlaczami z Gorilla Glass. Nokie 3, 5 i 6, bo to one wchodzą w skład najnowszej generacji, wytrzymałością mają kłaść kruchą konkurencję na łopatki.
HMD Global

Smartfony Nokia zostały zaprojektowane z myślą o trwałości. Aluminium w połączeniu z rzeźbionym szkłem Corning Gorilla Glass® daje strukturalną integralność, która gwarantuje trwałość i odporność.

Trzy dostępne obecnie modele Nokii łączy spójny zamysł projektowy. Minimalistyczne, wykonane z jednego kawałka aluminium obudowy oraz zaokrąglone ekrany pokryte powłoką Corning® Gorilla® Glass, o przekątnych odpowiednio 5,0’’, 5,2’’ i 5,5’’ to główne wyznaczniki stylu wszystkich nowych modeli Nokii – 3, 5 i 6.
Poszczególne modele różnią się nieznacznie parametrami, z czego najbardziej zaawansowana jest oczywiście tegoroczna nowość, czyli Nokia 6. Ekran Full HD z szeroką paletą barw idealnie odzwierciedla kolory, nawet w pełnym słońcu. Dwa głośniki i wzmacniacz z certyfikatem Dolby Atmos® sprawią, że ulubionej muzyki posłuchacie nawet na gwarnej plaży, a dwa aparaty o rozdzielczościach 8 i 16 Mpx i z dwubarwną lampą błyskową pozwolą uchwycić idealne selfie albo panoramę morza nawet w zachodzącym słońcu.
I najlepsze na koniec – kiedy telefon nieopatrznie wymsknie się wam z ręki na molo, szanse, że ze zderzenia z podłożem wyjdzie bez szwanku są spore – nie tylko dzięki wspomnianej ochronie wyświetlacza w postaci Corning® Gorilla® Glass. Korpus modelu Nokia 6 powstaje w procesie precyzyjnej, trwającej 55 minut obróbki aluminiowego bloku. Powstała w jej wyniku gładka, metalowa powierzchnia może być delikatna w dotyku, co nie zmienia faktu, że na urazy jest odporna wyjątkowo. Tak samo jak legendarna poprzedniczka? Sprawdźcie.

Artykuł powstał we współpracy z HMD Global.

Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...