"To zaszczyt, że mogę tu z panem być". Wczoraj Donald Trump komplementował Polaków, dziś nie mógł nacieszyć się Putinem

Prezydent USA Donald Trump był niezwykle serdeczny dla prezydenta Rosji Władimira Putina.
Prezydent USA Donald Trump był niezwykle serdeczny dla prezydenta Rosji Władimira Putina. Fot. YouTube.com/RT Deutsch
Jest to zaszczyt, że mogę tu być z panem prezydentem, dziękuję – mówił w świetle kamer Donald Trump do Władimira Putina, z którym spotkał się na hamburskim szczycie G20. Na tym wymiana serdeczności między prezydentem USA a przywódcą Kremla się nie skończyła.

Do tej wiele mówiącej sytuacji doszło w momencie, kiedy pozwolono na chwilę wejść przedstawicielom mediów do pomieszczenia, gdzie obaj prezydenci spotkali się na krótką rozmowę. – Chcemy jak najlepszego rozwoju stosunków dwustronnych i rozwiązania jak największej ilości kwestii na poziomie międzynarodowym, które potrzebują takich spotkań osobistych – dodał Donald Trump.

– Bardzo cieszę się, że mogłem się z panem spotkać. Mam nadzieję, że tak, jak pan powiedział, nasze spotkania okażą się produktywne – odpowiedział nieskrywający zadowolenia Władimir Putin. Po tym poklepywaniu się po plecach obaj politycy wrócili do rozmów z dala od kamer.
Dodajmy, że Trump i Putin spotkali się w Hamburgu już wcześniej, na samym początku szczytu. Jak informowaliśmy w naTemat, na tamtym nieformalnym spotkaniu obecny był także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...