Miriam Shaded bojkotuje wodę, bo przeszkadza jej etykieta "wyznawców Allaha". Firma gasi ją jednym wpisem

Miriam Shaded bojkotuję wodę Żywiec Zdrój, bo na jej etykiecie pojawia się symbol islamu
Miriam Shaded bojkotuję wodę Żywiec Zdrój, bo na jej etykiecie pojawia się symbol islamu Fot. Screen z Facebooka / Miriam Shaded
Miriam Shaded doszła do ciekawych wniosków: etykieta wody Żywiec Zdrój jest "promocją islamu". A to dlatego, że widnieje na niej półksiężyc, który jest niczym innym, jak nawiązaniem do symboliki typowej dla religii islamskiej. Firma odpowiedziała.

"Nie wiem jak wy, ale ja już nie kupuje... Dla mnie symbole mają znaczenie. Jak krzyżyk na piersi, jak obrączka na palcu. Ponadto lepiej dla naszej gospodarki kupować Polskie produkty" – tak zaczyna się post Shaded na Facebooku. Prezeska Fundacji Estera dalej zauważa, że Żywiec Zdrój jest częścią grupy Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji. A ten kraj – zdaniem Shaded – przechodzi "akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną".

Nie wiem jak wy, ale ja juz nie kupuje... Dla mnie symbole mają znaczenie. Jak krzyżyk na piersi, jak obrączka na palcu....

Opublikowany przez Miriam Shaded na 13 lipca 2017
Na tym jednak nie koniec. Dlaczego na etykiecie wody znalazł się "symbol islamu"? Według Shaded są dwa powody. Pierwszy: "Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha". Drugi: "Wyznawcy Allaha we firmie Danone stanowią większość, niż zwykli francuscy obywatele z pozostałych wyznań" (pisownia oryginalna) – uważa Shaded.

Tym postem kobieta sprowokowała niemałą dyskusję. W komentarzach mogła przeczytać: "Jest Pani niestrudzoną tropicielką. Dziękuję za ukazanie mi nowego poziomu międzynarodowego spisku"; "Podobno przez pani post, Tarnów ma zamiar zmienić swój herb"; "Ośmieszasz się Miriam".
Do sprawy w komentarzach na Facebooku odnieśli się przedstawiciele firmy. "Kompozycja widoczna na etykiecie jednoznacznie pokazuje biwakowanie nocą – znajduje się na niej symbol namiotu, księżyca i trzech gwiazd oraz napis 'Z wodą w plecaku na super biwaku" – czytamy wpis Żywiec Zdrój. Dalej podkreślono w nim, że z "zaskoczeniem przyjęto inną interpretację tym bardziej, że jedyną naszą intencją było przypominanie o zdrowym nawodnieniu podczas wakacyjnych aktywności".

Miriam Shaded, szefowa Fundacji Estera, która sprowadziła do Polski syryjskich uchodźców, już kilka lat temu stała się bohaterką internetu. Jej historia to idealny przykład, jak zrobić karierę na ksenofobii, manipulacjach, a niekiedy czystych kłamstwach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.