"My chcemy weta!". Morze Polaków przeciwnych PiS pod Pałacem Prezydenckim apelowało do prezydenta Dudy

Przed Pałacem Prezydenckim zebrały się tłumy, które protestują przeciwko zmianom PiS w sądownictwie
Przed Pałacem Prezydenckim zebrały się tłumy, które protestują przeciwko zmianom PiS w sądownictwie Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
"Wyjdź z pałacu! Wyjdź z pałacu!", "My chcemy weta", "Wolne sądy" – skandował wielotysięczny tłum Polaków na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W ten sposób domagano się stanowczych działań prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak nie tylko w stolicy zebrali się protestujący przeciwko zmianom PiS w sądownictwie.

Dziś o godz. 21:00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie rozpoczęła się demonstracja przeciwko próbie przejęcia kontroli nad sądownictwem przez PiS. Uczestnicy protestu przynieśli ze sobą świece, z których utworzyli "Łańcuch Światła". Podobne protesty odbyły się m.in. we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.
Pod Pałacem Prezydenckim rozbrzmiał hymn Unii Europejskiej "Oda do Radości" i hymn Polski. Tłum ludzi ze świecami w dłoniach apelował o prezydenckie weto i wykrzykiwał: "Wyjdź z pałacu!", "Wolne sądy!". Aktorzy Danuta Stenka i Jerzy Radziwiłowicz odczytali fragmenty Konstytucji RP. Po 22 protestujący pod Pałacem Prezydenckim przeszli pod Sejm, powtarzając: "Wolność, równość, demokracja".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...