"Mama mówi, że robisz raperskie disco polo". Taco Hemingway wydał nową płytę i... fani przecierają uszy ze zdziwienia

Taco Hemingway wydał nową płytę. Nie spodobała się ona jego dotychczasowym fanom.
Taco Hemingway wydał nową płytę. Nie spodobała się ona jego dotychczasowym fanom. Fot. YouTube.com/Taco Hemingway
Po walce o niezależność sądownictwa młodzi Polacy mają kolejną niedającą im spokoju sprawę... Tak pół żartem, pół serio można krótko skomentować to, co właśnie dzieje się wokół premiery nowej płyty Taco Hemingway. Pierwszy promujący ją klip "Nostalgia" trafił do sieci zaledwie kilkanaście godzin temu, a już bije rekordy... w ilości spływającej krytyki. "Ej Fifi moja mama się na Ciebie obraziła i mówi, że robisz raperskie disco polo" – komentują poirytowani fani.

Taco Hemingway to jedno z muzycznych objawień ostatnich lat. Szczególnie album "Umowa o dzieło" z 2015 roku wywindował Filipa Szcześniaka na szczyt popularności, jednocześnie nie pozbawiając go świetnych recenzji. Powszechnie uznano, że Taco Hemingway to zwiastun nowej fali uderzającej w główny nurt polskiego hip-hopu i trafiającej idealnie w emocje 20-30-latków. Użyty do tego opisu Taco Hemingway czas przeszły nie jest przypadkowy. Tak wyglądał bowiem jego status do wczorajszej nocy. Do chwili zaprezentowania tego:
Klip "Nostalgia" to element cyfrowej premiery nowej płyty Taco Hemingway zatytułowanej "Szprycer". Choć za większość produkcji nadal odpowiada Rumak, fani są zszokowani i przecierają uszy ze zdumienia. "Nooo pierwszy album znam na pamięć ale to brzmi jak asłuchalne gówno wycelowane w dzieciarnię i gimbazę wklejająca denne cytaty po angielsku na FB", "Nie w tę stronę Fifi", "Wielką miłość mam do Ciebie, ale tutaj słyszę za dużo auto-tune, nie potrzebujesz tego. Wszystkie poprzednie Epki 100 razy lepsze, przepraszam", "Jeden tekst, milion bitów. auto-tune, tania nuda. Rozumiem, że tutaj już od dawna nie chodzi o hip-hop. Najlepszego Fifi, wróć kiedyś" – to naprawdę tylko ułamek z grubo ponad tysiąca podobnych komentarzy, które zalały facebookową stronę artysty i YouTube.

Oczywiście w tej fali krytyki znajdują się też wyjątki. Łatwo rzuca się jednak w oczy, że ci, którzy zachwycają się nowym stylem Taco Hemingway raczej potwierdzają komentarze innych mówiące o tym, iż Filip Szcześniak postanowił zmienić grupę docelową swojej muzyki i teraz podbija serca raczej nastoletnich fanów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...