Pereira oskarżył byłego prezesa TK o korupcję. Rzepliński: "Pozwałbym go, gdyby napisał, że zgwałciłem staruszkę"

Prof. Andrzej Rzepliński odpowiada dziennikarzowi TVP
Prof. Andrzej Rzepliński odpowiada dziennikarzowi TVP Fot. Adam Stępień / AG
Samuel Pereira napisał na Twitterze, że być może Mariusz Kamiński przychodził do Trybunału Konstytucyjnego "po dokumenty ws. wyroków, za które były prezes TK dostawał łapówki". Pytany przez nas o to Andrzej Rzepliński stwierdził, że nie zamierza pozywać dziennikarza.


- Nie zamierzam tego czytać, nie będę tego nawet zauważał - powiedział naTemat prof. Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Twierdzi, że nie podejmie żadnych działań, nawet jeśli podobne oskarżenia padną na antenie TVP. - Absolutnie, nie mam zamiaru – dodał.I użył dość kontrowersyjnego argumentu. – Gdyby napisał, że zgwałciłem 90-letnią staruszkę w ciąży, chorą na AIDS, to byłaby informacja, wtedy bym reagował - skwitował.

Pereira odnosił się do informacji o tym, że koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński kilkukrotnie gościł w Trybunale. Podczas jednego ze spotkań rozmawiał nawet z samą prezes Julią Przyłębską.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki