Minister Szyszko nie kryje radości. Drwale podejrzani o pobicie dziennikarza wyszli z aresztu

Minister środowiska Jan Szyszko cieszy się, że drwale podejrzani o pobicie dziennikarza Polsatu wyszli z aresztu.
Minister środowiska Jan Szyszko cieszy się, że drwale podejrzani o pobicie dziennikarza Polsatu wyszli z aresztu. fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Areszt opuścili drwale wycinający Puszczę Białowieską, którzy są podejrzani o pobicie operatora telewizji Polsat News. Ekipa półtora tygodnia temu kręciła materiał w Puszczy. Z relacji poszkodowanego wynika, że podjechał do niego samochód z którego wyszło dwóch mężczyzn. Jeden miał uderzyć operatora w głowę i powalić na ziemię, a drugi zabrać karty pamięci z kamery.


– Cieszę się, że wyszli z aresztu – mówi Jan Szyszko. – To ludzie, którzy tu pracują, ja tego incydentu nie znam – powiedział minister środowiska rządu PiS w programie "Minęła 20" w TVP.

Minister Szyszko sugeruje, że istnieją podwójne standardy w podejściu do przestępczości na terenie Puszczy Białowieskiej. Stąd jego zadowolenie, że pracownicy jednej z firm zajmującej się wycinką w Puszczy Białowieskiej wyszli na wolność – Natomiast był drugi przypadek, działacz organizacji ekologicznej przyszedł do biura przedsiębiorcy usług leśnych i pobił go tak, że ten wylądował w szpitalu i ten działacz nie poniósł konsekwencji – wyjaśnia szef resortu środowiska.
Jan Szyszko
Minister środowiska

"Miejscową ludność można atakować, obrażać, a jak się zdenerwują, to natychmiast się ich wsadza do więzienia. A w stosunku do działaczy, którzy kogoś pobili, nie stosuje się aresztu.
W stosunku do miejscowej ludności, która jest niezwykle otwarta i rozumie dobrze różne powiązania przyrodnicze, stosuje się takie działania jak areszt. To trzeba przebadać."

Koleżanka pobitego operatora, dziennikarka Agnieszka Gozdyra z Polsatu jest oburzona słowami ministra.
Śledztwo trwa. Drwalom prokuratura w Hajnówce postawiła zarzuty rozboju, połączonego z uszkodzeniem ciała. Grozi im za to 12 lat więzienia.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki