"Państwowe parawany". We Władysławowie wpadli na pomysł, który sprawi, że nie powiesz o nich złego słowa

We Władysławowie udowodnili, że parawany jednak mogą być pożyteczne. Tam wręcz ratują życie.
We Władysławowie udowodnili, że parawany jednak mogą być pożyteczne. Tam wręcz ratują życie. Fot. Facebook.com/gminawladyslawowo
Parawany stały się symbolem wszelkiego zła. Przestały Polakom służyć do ochrony przed piaskiem i wiatrem, a robią za płotki wygradzające plażowe włości, które Kowalscy zdobyli już rano meldując się nad brzegiem Bałtyku. Okazuje się jednak , że parawany nadal mogą spełniać na polskich plażach naprawdę pożyteczną i ważną rolę. Tak jest we Władysławowie, gdzie można powiedzieć, że... ratują życie.

Jak to możliwe? We Władysławowie władze gminy i ratownicy na najpopularniejszych wejściach na plażę postanowili rozstawić własne parawany. W ten sposób stworzono korytarze bezpieczeństwa, które mają dwa cele. Kiedy nad wodą jest spokojnie, służą temu, by rozładować plażowy tłok i ułatwić plażowiczom przemieszczanie się. Najbardziej istotną rolę "państwowe parawany" odgrywają jednak, gdy na plaży dzieje się coś złego. Dzięki nim ratownicy mogą bowiem szybko dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy i nie muszą przeciskać się w parawanowym labiryncie wynosząc poszkodowanego do karetki czy śmigłowca.

Od kilku dni na niektórych wejściach stawiane są "Korytarze Bezpieczeństwa". Na celu mają bezpieczne dotarcie do samego...

Opublikowany przez Gmina Władysławowo na 4 sierpnia 2017
Jak opisywaliśmy w naTemat, w kurortach różnie podchodzi się do osławionego już "parawaningu". Inne podejście do tego plażowego problemu prezentują na przykład władze Darłowa. Rządzący tam burmistrz Arkadiusz Klimowicz został okrzyknięty "najbardziej zagorzałym przeciwnikiem parawanów w Polsce" i... "Kapitanem Parawanem". Wszystko dlatego, że sukcesywnie w jego miasteczku prowadzi się akcje zniechęcające do zastawiania plaży parawanami, a nawet rozważano wprowadzenie zakazu ich używania.
Trwa ładowanie komentarzy...