Minister Radziwiłł wspomógł kuzyna i dał jego fundacji pół miliona. Resort zdrowia bardzo głupio się tłumaczy

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
"Ministerstwo zdrowia kierowane przez Konstantego Radziwiłła podpisało umowę wartą 500 tys. zł na fundację, której prezesem jest kuzyn ministra Marcin Dominik Radziwiłł" – donosi "Super Express". Resort zapewnił dziennikarzy gazety, że obaj panowie o tym, że są rodziną dowiedzieli się po rozstrzygnięciu konkursu.


Jak czytamy na łamach dziennika, w kwietniu resort zdrowia podał listę instytucji, które będą realizowały Narodowy Program Zdrowia. Wśród nich znalazła się fundacja Medicover, której prezesem jest Marcin Dominik Radziwiłł – kuzyn szefa tego resortu http://natemat.pl/201769,chcial-byc-ksiedzem-ale-zostal-tylko-powolany-do-rzadu-pis-tak-minister-radziwill-ideologizuje-prace-resortu-zdrowia
">Konstantego Radziwiłła
. Fundacja za blisko pół miliona złotych ma prowadzić działania
informacyjno-edukacyjne o zagrożeniach wywołanych przez promieniowanie ultrafioletowe. Do konkursu miały zgłosić się także dwie inne organizacje. Z fundacją Medicover przegrała m.in. Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant, która złożyła odwołanie.

Se.pl cytuje także posła Nowoczesnej Marka Rucińskiego, który złożył interpelację w tej sprawie. Zdaniem posła Nowoczesnej, "jeśli komisje są wyłonione spośród pracowników ministerstwa, a minister oraz prezes fundacji, która wygrała konkurs, noszą to samo nazwisko, to może budzić obawy o bezstronność komisji". Biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia zapewniło dziennikarzy "Super Expressu", że "panowie nie utrzymują relacji rodzinnych", a o swoim pokrewieństwie dowiedzieli się po rozstrzygnięciu konkursu.


źródło: Se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno