Polak w Czarnogórze założył klapki i ruszył w góry. Za to, co zrobił później, grozi mu więzienie

Polski turysta zgubił się w górach w okolicach Baru. Za to, co zrobił później, należy mu się nominacja do Nagrody Darwina.
Polski turysta zgubił się w górach w okolicach Baru. Za to, co zrobił później, należy mu się nominacja do Nagrody Darwina. fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
To miał być zwykły, wakacyjny wypad w góry. Polak, który odpoczywał w Czarnogórze w okolicach Baru, wybrał się na wspinaczkę. Wcześniej, jak podaje portal Mondo.me, założył klapki. Tak nieprzygotowany ruszył na wycieczkę, ale wkrótce się okazało, że się zgubił. To, co zrobił później, postawiło na nogi lokalne służby i naraziło zdrowie i życie okolicznych mieszkańców.

Zagubiony Polak, Dawid S., postanowił zaalarmować ratowników, gdzie się znajduje. W tym celu rozniecił ogień, który - jak miał nadzieję - przyciągnie uwagę służb. I rzeczywiście, wszyscy w okolicy szybko zwrócili uwagę na Polaka. Ten bowiem rozpalił ogień w lesie na wzgórzu – w warunkach suszy i silnego wiatru ogień błyskawicznie przeniósł się na drzewa.
W pożarze wywołanym przez Polaka spaliło się ponad 300 drzew, a ogień dotarł kilkadziesiąt metrów do zabudowań. Na szczęście strażakom udało się opanować żywioł i nikt nie stracił życia, zdrowia, ani dobytku.

Polak został aresztowany. Jak odnotował portal Mondo.me, mężczyzna wybrał się w góry w klapkach. To obuwie, w którym najczęściej widujemy rodaków w Tatrach, mimo iż ratownicy powtarzają do znudzenia, że absolutnie nie wolno ich zakładać na wspinaczkę. Polski turysta w Czarnogórze postanowił kultywować tradycję na obcej ziemi.
Za wywołanie pożaru na owej obcej ziemi postawiono mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]"Nie odnajduję w sondażach swojego nazwiska". [/b]Bezpartyjny kandydat o swojej wizji Warszawy
WYWIAD

"Nie odnajduję w sondażach swojego nazwiska". Bezpartyjny kandydat o swojej wizji Warszawy

Ziobro załatwił Morawieckiego na finiszu kampanii. [b]W PiS po tym liście są na niego wściekli[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Ziobro załatwił Morawieckiego na finiszu kampanii. W PiS po tym liście są na niego wściekli

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.