Dziś jest ten dzień, gdy syn Harrego Pottera odjechał do Hogwartu. Historia małego czarodzieja ma już 20 lat

Dziś jest ten dzień, gdy Harry Potter odprowadził syna na pociąg do Hogwartu.
Dziś jest ten dzień, gdy Harry Potter odprowadził syna na pociąg do Hogwartu. Fot: kadr z filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci"
Po ostatecznym pokonaniu (sami wiecie kogo) Harry Potter nie odfrunął na miotle w siną dal. Żył jak normalny czarodziej, miał piękną rudowłosą żonę Ginny i dorobił się trójki dzieci. Pamiętacie scenę, gdy jego pierworodny po raz pierwszy stanął na peronie 9 i 3/4 oczekując na pociąg do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? To było właśnie dziś.


Bohater powieści J.K Rowling urodził się 31 lipca 1980 roku. Miał rok, gdy stracił rodziców, po ich śmierci był wychowywany przez wujostwo. Dopiero w wieku 12 lat dowiedział się, że jego rodzice byli sławnymi czarodziejami, a on sam ma jechać do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Kilka lat później pokonał zabójcę swoich rodziców, lorda Voldemorta i historię można by zakończyć. Jednak na ostatnich stronach pojawia się scena odprowadzenia najstarszego syna na dworzec. Miało to nastąpić dokładnie 19 lat po zwycięskiej walce z "sami wiecie kim". Uwaga – ten dzień jest właśnie dziś. Albus Severin Potter odjechał do szkoły czerwonym pociągiem.
Książki o przygodach małego czarodzieja przyniosły światową sławę J. K. Rowling. Historia została spisana w siedmiu tomach powieści, wydawanych od roku 1997 do 2007. Na ich podstawie nakręcono nie mniej popularne filmy. Sprzedano setki milionów egzemplarzy książki, a Rowling została multimilionerką. Przeciwnicy historii o czarodzieju zarzucali autorce promocję okultyzmu, wśród zagorzałych przeciwników znalazł się między innymi ojciec Tadeusz Rydzyk i środowisko Radia Maryja. Także związki muzułmańskie zakazywały lektury książek o przygodach Harrego Pottera.
Ostatecznie powieść została przetłumaczona na ponad 70 języków, a jej pojawienie się zaliczono do najważniejszych wydarzeń współczesnej popkultury. Przez lata co roku organizowano zloty miłośników Harrego Pottera, a nawet polskie biura podróży wysyłały dzieci i młodzież na tematyczne obozy wakacyjne. Quidditch, czyli fikcyjna gra czarodziejów, rozgrywana na latających miotłach doczekała się swojej mugolskiej (nie-magicznej) wersji i do dziś rozgrywane są mistrzostwa. Harry Potter przeszedł do legendy. Jego syn dziś odjechał do Hogwartu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0To nie będą tanie święta. Polacy w tym roku będą musieli wydać krocie
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce