Najnowsze plotki o cenie iPhone'a 8. Ten smartfon może kosztować naprawdę (za)dużo

Nie wiadomo dokładnie jak będzie wyglądał nowy mode iPhone'a, ani jaką nazwę będzie nosił. Wszystkiego dowiemy się już za 5 dni.
Nie wiadomo dokładnie jak będzie wyglądał nowy mode iPhone'a, ani jaką nazwę będzie nosił. Wszystkiego dowiemy się już za 5 dni. Fot. kadr z oficjalnego trailera Apple
Co prawda żadnego przecieku z Apple jeszcze nie było, ale fani smartfonów z logiem jabłuszka polują na każdy skrawek informacji. Właśnie takowe się pojawiły. Jeśli miałby się potwierdzić, to cena za najnowszego iPhone'a będą niebotyczne.Na premierę nowej gamy urządzeń od amerykańskiego giganta czekają wszyscy. Jednak ostatnio firma z Cupertino miała problemy z utrzymaniem "niesamowitości" swoich modeli, a koreańska i chińska konkurencja odrobiła zadanie domowe i z powodzeniem konkuruje swoimi smartfonami z iPhone'ami.

Przełomem ma być konferencja 12 września, na której mają zostać pokazane najnowsze dzieła inżynierów z Apple. Co do nowości technologicznych, jest kilka nieoficjalnych przecieków: telefon ma składać się z cienkiej ramki ze stali nierdzewnej, a resztą ma być panel OLED. Zniknąć ma też przycisk "Początek" na rzecz zaawansowanego systemu rozpoznawania twarzy. Nowy ma być też aparat i funkcje rozszerzonej rzeczywistości.
Nowinki techniczne nowinkami, ale ile trzeba będzie za nie zapłacić. Właśnie pojawiły się pierwsze nieoficjalne doniesienia ("od przyjaciela, który ma przyjaciela w Apple"), które wbijają w fotel. Najtańsza wersja 64 GB miałaby kosztować aż 999$ zaś topowa 512 GB 1199$.
Podobne wyceny do informacji blogera przedstawiają analitycy UBS. Biorąc pod uwagę, że w Polsce urządzenia te są znacznie droższe niż po prostym przeliczeniu cen w Stanach Zjednoczonych, cena w złotówkach może oscylować nawet grubo powyżej czterech tysięcy złotych. Usprawiedliwieniem tak wysokich cen ma być unikalna technologia i to, że najnowszy iPhone ma być zupełnie nową konstrukcją, która nie będzie bazować na iPhone 7 i 7S (których wersje "po liftingu także mają zostać przedstawione). Na konferencji mają być pokazane także nowe wersje wszystkich produktów Apple.

Gdyby informacje co do ceny się potwierdziły, najnowszy iPhone byłby najdroższym w historii firmy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce