Kolejne facebookowe oszustwo. Tym razem ktoś podszywa się pod LOT i "rozdaje" darmowe bilety

Nie dajcie się nabrać na kolejne facebookowe oszustwo. LOT wcale nie rozdaje darmowych biletów.
Nie dajcie się nabrać na kolejne facebookowe oszustwo. LOT wcale nie rozdaje darmowych biletów. Fot. Adam Stępień/ Agencja Gazeta, screen z facebook.com
Jeszcze z Facebooka nie zniknęły "darmowe" zaproszenia do Hotelu Gołębiewskich, a już nowe oszustwo zawładnęło kontami. Tym razem możemy wygrać dwa promocyjne bilety na przelot LOT-em. Ale zamiast darmowej wycieczki, możemy słono zapłacić.

To już kolejne oszustwo w ciągu ostatnich kilku dni. Podszywano się pod słynną sieć polskich hoteli, dziś przyszedł czas na Polskie Linie Lotnicze LOT. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na trzy pytania i już możemy cieszyć się dwoma darmowymi biletami. Akcja ma być "z okazji 25. lecia". Nie wiadomo jednak czego.
Na czym polega to oszustwo? Na Facebooku pojawiają posty z podziękowaniami za dwa darmowe bilety wraz z linkiem informującym, że polskie linie rozdają je każdemu. Na zdjęciu widać przykładową kartę pokładową wraz z paszportem i logo przewoźnika. Na stronie jesteśmy dodatkowo zachęcani zmniejszającą się pulą promocyjnych biletów.

Z błędów gramatycznych wynika, że oszuści nie są Polakami. PLL LOT próbuje na bieżąco informować użytkowników Facebooka o próbie oszustwa i o tym, że linie lotnicze nie mają z tą "akcją" nic wspólnego, jednak z pewnością nie dadzą rady ostrzec przed każdą próbą.

Odradzamy także wypełnianie ankiety na fałszywej stronie. Może się za nią kryć próba zainfekowania naszego urządzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...