100 tys. zł odszkodowania. Znany biznesmen składa pozew za książkę o Antonim Macierewiczu

Tomasz Piątek to autor książki ‘’Macierewicz i jego tajemnice’’. Wspomniany przez niego w kontekście handlu bronią biznesmen Robert Szustkowski skarży go o naruszenie dóbr osobistych
Tomasz Piątek to autor książki ‘’Macierewicz i jego tajemnice’’. Wspomniany przez niego w kontekście handlu bronią biznesmen Robert Szustkowski skarży go o naruszenie dóbr osobistych Fot. YouTube / Tomasz Piątek
Robert Szustkowski pozywa autora i wydawcę książki ‘’Macierewicz i jego tajemnice’’. Polski inwestor na stałe mieszkający w Szwajcarii żąda odszkodowania w wysokości 100 000 zł.


Znany z realizacji sportowych projektów biznesmen skarży Tomasza Piątka oraz wydawnictwo ‘’Arbitror sp. z o.o’’ (autora i wydawcę książki ‘’Macierewicz i jego tajemnice’’) o podawanie nieprawdziwych informacji o jego rzekomych związkach z międzynarodowym handlem bronią.

Złożony przez niego pozew o ochronę dóbr osobistych trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie w dniu 8 sierpnia. Szustkowski dowodzi, że są one nieprawdziwe i szkalują jego dobre imię. Jednocześnie domaga się od pozwanych zapłaty kwoty 100 000 zł na cele charytatywne oraz przeprosin w wielu mediach za naruszenie jego dóbr osobistych.

Książka „Macierewicz i jego tajemnice” trafiła do sprzedaży pod koniec czerwca 2017 roku. Są w niej opisane relacje Antoniego Macierewicza z ludźmi związanymi z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami. Niedługo po premierze książki szef MON złożył zawiadomienie do departamentu wojskowego prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jej autora.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze