"Cichy strzał w skroń''. Tak urzędnik "dobrej zmiany" apeluje do honoru Michała Boniego

"Cichy strzał w skroń". To propozycja dyrektora w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim dla europarlamentarzysty Michała Boniego.
"Cichy strzał w skroń". To propozycja dyrektora w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim dla europarlamentarzysty Michała Boniego. Facebook/Tomasz Sonntag, Michał Łepecki/Agencja Gazeta
Tomasz Sonntag to dyrektor biura wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka. Swój urząd piastuje od czasu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Przed trzema laty stało się o nim głośno przy okazji złamania ciszy wyborczej, przed kilkoma dniami zachęcał natomiast Michała Boniego do honorowego rozwiązania.

"Dla TW "Znak", po takiej prezentacji, widzę jedno wyjście…sąsiedni pokój… cichy strzał w skroń…tak kiedyś załatwiano sprawy honorowo, ale my żyjemy…niestety. dziś."

W taki sposób skomentował Tomasz Sonntag, dyrektor biura wojewody lubelskiego, wystąpienie eurodeputowanego Michała Boniego w Parlamencie Europejskim. Michał Boni powiedział wtedy, że władza PiS zawłaszcza spuściznę dawnej "Solidarności".
Sonntag usunął wpis już z Facebooka, ale udostępniają go użytkownicy Twittera. Wprawdzie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zażądał od Sonntaga ustnych a potem pisemnych wyjaśnień i polecił urzędnikowi usunięcie wpisu, ale rzecznik wojewody Radosław Brzózka powiedział, że równie krytycznie można oceniać postępowanie Michała Boniego.

Tomasz Sonntag stanowisko w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim otrzymał po tym, jak nastały rządy PiS w 2015 roku. Sonntag jest też przewodniczącym lubelskiego oddziału klubu "Gazety Polskiej".

To nie pierwszy skandal z jego udziałem. W 2014 roku kandydował do Rady Miasta Lublin z listy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas ciszy wyborczej na jego profilu na Facebooku pojawiło się zdjęcie Grzegorza Muszyńskiego, kandydata PiS na prezydenta Lublina wraz z podpisem "Czas decyzji", a także baner wyborczy. Sonntag tłumaczył potem, że wpis umieściła osoba, która pomaga mu prowadzić profil na Facebooku.

źródło: Kurier Lubelski
Trwa ładowanie komentarzy...