Ależ niespodzianka dla o. Rydzyka! Kolejna transza publicznych pieniędzy zasili interesy redemptorysty z Torunia

Kolejna transza budżetowych pieniędzy wpłynie na kąta fundacji o. Rydzyka. Tym razem prawie 20 milionów złotych. To rekord.
Kolejna transza budżetowych pieniędzy wpłynie na kąta fundacji o. Rydzyka. Tym razem prawie 20 milionów złotych. To rekord. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość o. Tadeusz Rydzyk i jego biznesowe dzieci dostają od rządu potężne zastrzyki gotówki. Pochodzącej oczywiści z naszych podatków. Tym razem kolejną dawkę toruński redemptorysta dostanie z Ministerstwa Środowiska.


To już pewne. Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka dostanie prawie 20 milionów złotych dofinansowania na Geotermię Toruńską. Już za tydzień będzie możliwe podpisanie umowy w tej sprawie. Ta ogromna dotacja ma posłużyć rozbudowie geotermii. W planach miała wspomagać sieć ciepłowniczą w mieście, choć należy ona do jednej z francuskich firm. Jednak minister środowiska Jan Szyszko nie ma żadnych wątpliwości, co do wydajności toruńskich instalacji geotermalnych. Jest nawet lepiej: według niego są pod tym względem rekordowe. I to w skali całego świata!
Przypomnijmy, że do tej pory, związana z Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis otrzymała dotacje na poziomie prawie 40 milionów złotych. Tak wynika z odpowiedzi na interpelacje złożone przez polityków Platformy Obywatelskiej. Tyle kosztowało odszkodowanie za wstrzymanie dotacji na geotermię przez rząd PO-PSL, reklamy szczytu NATO w mediach ojca Rydzyka oraz dotacje dla uczelni. Podkreślmy też to, że są to pieniądze publiczne, a więc nas wszystkich. Pan płaci, Pani płaci...

źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0Idealny czas na dziecko nie istnieje. Zawsze znajdziesz jakąś wymówkę
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać