Trzy po trzy: estetyczne śniadanie

Cyrk Marka Mielnickiego
Cyrk Marka Mielnickiego
Dzisiaj zostajemy w kuchni, ewentualnie w łóżku. Specjaliści mówią, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, ale równie ważne jest to, z czego jemy poranny posiłek. I tym się dzisiaj zajmijmy.


SLOTH / Warszawa
Sloth jest zupełnie nowym sklepem. Na próżno szukać w sieci opisu lokalu. Mieści się on na ulicy Poznańskiej, na której co krok pojawiają się nowe, ciekawe miejsca. Właśnie tam można kupić porcelanę Kristoff, którą dzisiaj polecamy.Złote ucho, wysmakowana pokrywka i malunek Marka Mielnickiego – klasyka w stylu naszych babć, której nie wstydziłbym się pokazać znajomym.


Poranną herbatę wypada podać w zestawie autorstwa Magdy Pilaczyńskiej. Dzięki wąsatym ozdobnikom tej delikatnej, białej porcelany nie musi się już bać prawdziwy macho.


Arobala przedstawiać nikomu nie trzeba, a napić się z Arobala zawsze warto. Zwłaszcza gdy tak ładnie maluje.

Sloth, Poznańska 7, Warszawa
www.facebook.com/slothsklep

PAN TU NIE STAŁ / Łódź

Pan tu nie stał jest kultowy w Łodzi i nie tylko. Za każdym razem na targach miejskich stoisko tej marki jest oblegane. Sentyment do Polski Ludowej? Raczej nie, bo gadżety kupują młodzi ludzie. Fajna typografia i jakość – mnie właśnie to przyciągnęło do łodzian.


Łódź to takie miasto w Polsce, które albo się kocha albo nienawidzi. Ja zdecydowanie kocham, swoją miłość chętnie wyrażę poranną kawą z Łodzi.


Ten kubek zaprojektował Maciek Lebiedowicz. I bardzo dobrze, że zaprojektował, bo ten naprawdę fajny rysunek bardzo przyjemnie się pije. Niekoniecznie na stojąco.


Gąskę Balbinka autorstwa Oli Niepsuj jest przeurocza. Zróbcie w niej herbatę swojej miłości, uśmiechając się przy tym szeroko. Sukces gwarantowany.

Pan tu nie stał, Kilińskiego 59/63, Łódź
www.pantuniestal.com

Komplet / Warszawa
Komplet jest na Żoliborzu, jest zupełnie nowy, bo od dwóch tygodni, ale myślę, że będzie o nim jeszcze głośno. Znakomity duński design, najlepsze wzory z połowy ubiegłego wieku. Taras, podwórko, aż chce się odwiedzić w letni dzień.Nie dość, że ładne, to jeszcze użyteczne. Gdy jesteś sam możesz na nie popatrzyć, gdy niezapowiedzianie wpadnie na śniadanie rodzina – zdejmujesz i podać do stołu. Świetna sprawa!


Lampy są klimatyczne i pożyteczne. Nie wyobrażam sobie jeść śniadania w tradycyjnej polskiej zimowej ciemności. Jest lato i pewnie o tym nie myślisz, ale warto rozejrzeć się za genialnym wzornictwem – zima niestety nadciągnie szybciej niż myślisz! Półmisek porcelanowy z 1923 roku z charakterystycznym wzorem cebulowym. Idealny na poranną ambrozję. Uczucie luksusu i dobrego smaku w łóżku – zapewnione!

Komplet, ul. Mickiewicza 9/2, Warszawa
www.projektkomplet.pl