Saramonowicz ma apel do kardynała Nycza. "Kazik, nie zasłaniaj się Bogiem, podwiń rękawy sutanny"

Andrzej Saramonowicz napisał do kardynała Nycza
Andrzej Saramonowicz napisał do kardynała Nycza Fot. Sławomir Kamiński / AG
Kardynał Kazimier Nycz prosił Boga, by "nie został zachwiany trójpodział władzy". Na te słowa odpowiedział na Facebooku Andrzej Saramonowicz. Napisał, żeby ks. Nycz nie prosił, ale zabrał się za "rozwalanie tej góry głupoty, nieprawości, pustosłowia i obłudy, którą razem z klechami sypał przez ostatnie 27 lat".

Kardynał Nycz zabrał głos przy okazji obchodów 100-lecia Sądu Najwyższego. – Trzeba czasem cierpieć, żeby ocalić to, co jest do ocalenia, czyli wasze powołanie, niezależność, niezawisłość – mówił do sędziów, co odebrano jako krytykę działań rządu. – Proszę Boga, żeby nic złego się nie stało, żeby nie został zachwiany żaden fundament w trójpodziale władzy i służbie na rzecz państwa i człowieka – stwierdził.

Andrzej Saramonowicz podszedł do tych słów... specyficznie. Na Facebooku zwrócił się do kardynała Nycza. "Ty się, Kazik, nie zasłaniaj Bogiem, tylko podwiń rękawy sutanny i się zabierz na rozwalanie tej góry głupoty, nieprawości, pustosłowia i obłudy, którą razem z innymi klechami sypałeś przez ostatnie 27 lat!" – napisał.

I" proszę mi nie pisać, że jestem niekulturalny czy niewychowany, i że się obcesowo zwracam do hierarchy, bo on się z ludzkimi uczuciami nie liczy, a ja ciągle, niestety, pamiętam płacz mojej córki, wówczas kilkuletniej, która przeczytała, co pan Nycz uważa na temat in vitro" – dodał.


Jak zauważył, "dyktatura" zaczyna się od rzeczy mniejszych, takich jak np. in vitro czy nakaz wieszania krzyża w miejscach publicznych. W wielu sprawach Kościół stał po stronie PiS.

"Więc niech pan Nycz nie udaje zaskoczonego, bo nie urodził się wczoraj, tylko niech zdobędzie się na odwagę i tak jak jednoznacznie potrafił grzmieć, że in vitro jest niemoralne, niech teraz równie jednoznacznie i bez owijania w kardynalską bawełnę powie o niemoralności pisowskiej władzy w Polsce. I że jest jej przeciw" – podsumował Saramonowicz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...