3 razy TAK! Inspirujące lektury poleca Sylwia Chutnik

Książka jest dobra na wszystko, a szczególnie na wieczór. Do poduszki, do przytulenia i do popłakania. Czytania nigdy dość. Zaszyj się więc pod kołdrą i oddaj się lekturze. Dziś Sylwia Chutnik poleca książki, po których twoje sny będę piękniejsze. Do czytania marsz!


Sylwia Chutnik - pisarka, aktywistka, laureatka paszportu Polityki. Prezeska Fundacji MaMa i autorka nagradzanej powieści "Kieszonkowy atlas kobiet"

"Silna gorączka" Marek Nowakowski
Po pierwsze polecam Nowakowskiego. "Silna gorączka" to zbiór opowiadań o wykolejeńcach, wariatach, cwaniakach. Pisarz jak zwykle eksploruje brudne rewiry, ale robi to z mistrzowską wrażliwością.

"Kryzys w Babilonie" Robert Brylewski
Warto też sięgnąć po Brylewskiego. Jego książka to wywiad- rzeka. Poza tym prawdziwe kompedium wiedzy o polskim undergroundzie złotych czasów, czyli lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Potem wszyscy zaczęli słuchać głupot, ale polski punk i reggae są niezniszczalne.
"Mój dom" Delphine Durand
Niby to książka dla dzieci, ale kompletnie surrealistyczna. Zazdroszczę dzieciakom, że mają teraz takie lektury. Kundzia, Babcia Fifka i stado dziwnych bohaterów zamieszkujących dom zbudowany z tysięcy rysunków i komiksowych ramek. Fajnie czyta się to latem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"