3 razy TAK! Inspirujące lektury poleca Sylwia Chutnik

Książka jest dobra na wszystko, a szczególnie na wieczór. Do poduszki, do przytulenia i do popłakania. Czytania nigdy dość. Zaszyj się więc pod kołdrą i oddaj się lekturze. Dziś Sylwia Chutnik poleca książki, po których twoje sny będę piękniejsze. Do czytania marsz!


Sylwia Chutnik - pisarka, aktywistka, laureatka paszportu Polityki. Prezeska Fundacji MaMa i autorka nagradzanej powieści "Kieszonkowy atlas kobiet"

"Silna gorączka" Marek Nowakowski
Po pierwsze polecam Nowakowskiego. "Silna gorączka" to zbiór opowiadań o wykolejeńcach, wariatach, cwaniakach. Pisarz jak zwykle eksploruje brudne rewiry, ale robi to z mistrzowską wrażliwością.

"Kryzys w Babilonie" Robert Brylewski
Warto też sięgnąć po Brylewskiego. Jego książka to wywiad- rzeka. Poza tym prawdziwe kompedium wiedzy o polskim undergroundzie złotych czasów, czyli lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Potem wszyscy zaczęli słuchać głupot, ale polski punk i reggae są niezniszczalne.
"Mój dom" Delphine Durand
Niby to książka dla dzieci, ale kompletnie surrealistyczna. Zazdroszczę dzieciakom, że mają teraz takie lektury. Kundzia, Babcia Fifka i stado dziwnych bohaterów zamieszkujących dom zbudowany z tysięcy rysunków i komiksowych ramek. Fajnie czyta się to latem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Jest sondaż late poll. PiS utrzymuje swoje zwycięstwo, ale KO poprawia swój wynik
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud