NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Maciej Nowak na okładce książki ”Mnie nie ma”
  Homofobia rodzi się w klasie średniej. ”Nie mam rodziny, bo nie umiem żyć w parze”

  „Jeszcze do niedawna słyszałem od mamy przy łamaniu opłatkiem: „Żebyś się w końcu, Maciusiu, ożenił” – mówi naTemat Maciej Nowak, dziennikarz, krytyk teatralny i kulinarny.

 • Do tatuowania nie wiele potrzeba. Wystarczy maszynka, rękawiczki i talent
  Kolczyki, makijaże, tatuaże. Usługowe podziemie kwitnie

  Nie znajdziesz ich w internecie. Nie mają szyldu, salonu i określonych godzin pracy, ale i tak nie brakuje im klientów. Żeby się do nich dostać, trzeba mieć znajomości, numer telefonu, wiedzieć gdzie zapukać. Usługowe podziemie kwitnie. Na lewo jest taniej, często szybciej i z dreszczykiem.

 • Stodoła Wszystkich Świętych, czyli pensjonat Oczyszczalnia, który znajduje się w Szczurkowie
  Hotelowe perełki Polski. Zobacz pokoje, z których nie chce się wychodzić

  Serwis Trivago opublikował niedawno ranking miejsc w Europie z najlepszym zapleczem hotelowym. W czołówce znalazły się dwa polskie miasta: Gdańsk i Kraków. Choć nie załapaliśmy się na pierwszą trójkę, to i tak możemy być dumni z wyniku. Tym bardziej, że ranking powstał na podstawie analizy setek recenzji, które można znaleźć w sieci. Londynem jeszcze nie jesteśmy, ale niewiele już nam brakuje.

 • Uczestnicy programu będą ścigać się w remontowaniu
  TVN startuje z nowym reality show: Na wiosnę rusza „Bitwa o dom”

  Od kwietnia na antenie TVN będzie można zobaczyć nowe reality show o roboczym tytule „Bitwa o dom”. Będzie to autorski projekt, który formułą nawiązuje do popularnych zagranicznych produkcji. Bohaterami programu będą rodziny, które za zadanie będą miały wyremontowanie mieszkania. Ci, którzy zrobią to w najlepszy sposób, w nagrodę dostaną wymarzone M. Telewizja bierze się za wnętrza.

 • Śmierć ekspresom. Moda na kawę przelewową powraca

  Drip, chemex czy aeropress to słowa, które od niedawna pojawiły się w kawiarnianym menu obok oswojonego już latte czy capuccino. Wbrew pozorom nie są to nazwy nowych gatunków, czy wymyślne kawowe drinki tylko sposoby przyrządzania kawy. Klasyczny ekspres odchodzi do lamusa. Nadeszła era parzenia!

 • Slow Fashion Cafe - kawiarnia w której się szyje
  Renesans fachowców. Młodzi ludzie wracają do rzemiosła i na tym zarabiają

  Mają już dość bezosobowych usług i masowych produktów. Zamiast stać i narzekać biorą sprawy w swoje ręce. Otwierają małe biznesy, wracają do rzemiosła i szukają wartości w podstawowych czynnościach. Uczą się szyć, zakładają warsztaty stolarskie i wracają do rodzinnych tradycji. Fach w rękach.

 • Poskacz na desce w muzeum. W sobotę otwiera się skwer sportów miejskich w Emilce

  Boisko do hokeja, siłownia w plenerze i tor dla deskorolkarzy. To niektóre ze sportowych atrakcji, które od soboty znajdziemy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przez cały miesiąc miłośnicy sportów miejskich będą mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych boiskach, wysłuchać wykładów i obejrzeć wystawę. Sztuka, architektura i sport jeszcze nigdy nie były tak blisko.

 • Kobieta z tatuażem. Kogo to jeszcze dziwi?

  W 2012 roku w USA po raz pierwszy więcej kobiet niż mężczyzn zrobiło sobie tatuaż. Na Facebooku gigantyczną oglądalność mają fanpejdże, na których można oglądać wytatuowane dziewczyny. „Jaram się wydziaranymi laskami” czy „Uwielbiam kobiety z tatuażami” to przykłady stron, które kilka razy dziennie wrzucają zdjęcia wytatuowanych dziewczyn. Mimo mody na „dziary”, dla wielu osób kobiecy tatuaż wciąż stanowi problem.

 • Tej zimy warto zasiąść w pierwszym rzędzie
  Warszawa na deskach. Zimowe premiery teatralne do oklaskiwania

  Zima upłynie nam pod znakiem walki o bilety. Stołeczne teatry poszły na całość i zgotowały nam fascynujący sezon. Będzie klasycznie, na wskroś rosyjsko i trochę refleksyjnie. Nie zabraknie wielkich powrotów i młodych gniewnych. Warto przebić się przez śnieg i mróz i zamieszkać w teatralnym foyer.

 • Oliwki jakich nieznacie
  Egzotyczne frykasy. Gdzie w Warszawie po grecką oliwę, włoską szynkę i afrykańskie przysmaki?

  Lokalne alkohole, dziwne słodycze i tajemnicze warzywa. Egzotycznych przysmaków nie trzeba już przywozić z dalekich podróży czy zamawiać przez internet za krocie. Większość z nich można dostać w Warszawie. Trzeba tylko wiedzieć, dokąd pójść. Zagraniczne delikatesy świecą triumfy i mnożą się w naszym mieście. Kup fetę od Turka, oliwę od Greka i wódkę w Ruskim Gastronomie.