"Rozwiązaniem jest uzbrojenie nauczycieli". Nowa gwiazda PiS Anna Siarkowska zabłysnęła w dyskusji na Twitterze

Anna Siarkowska zanim dołączyła do PiS była posłanką Kukiz'15
Anna Siarkowska zanim dołączyła do PiS była posłanką Kukiz'15 Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Rozwiązaniem jest uzbrojenie nauczycieli. Jeśli terrorysta wpadnie z bronią do szkoły, nauczyciele będą mogli skutecznie stawić mu odpór" – napisała dziś na Twitterze posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Siarkowska. Swój wpis zilustrowała grafiką z hasłem "W Izraelu uzbrojono nauczycieli, by bronili dzieci. Dlaczego my naszych rozbroiliśmy?".

"Pro-life i pro-gun? To się nie wyklucza. To logiczna konsekwencja. Bronimy życia nie tylko przed narodzeniem, ale i po.Czasem z bronią w ręku" – to treść tweeta posłanki PiS, którego zamieściła wczoraj po 23. Dyskusję sprowokowały wydarzenia w Las Vegas. Stephen Paddock z hotelowego okna strzelał w tłum ludzi, którzy bawili się na festiwalu country. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo 59 osób i ranienie kolejnych ponad 500.
"W USA ten pro-gun kosztuje życie 12-15 tys. ludzi rocznie. Naprawdę jako polityk wzięłaby pani odpowiedzialność za coś podobnego w Polsce?" – zapytał jeden z internautów. Posłanka przekonywała, że "wolny obywatel powinien mieć możność obrony samego siebie i swojej rodziny". Na co internauta stwierdził: "I niestety nie mam pewności, że świr, który wejdzie do szkoły z gunem by zabijać dzieci, wybierze te których rodzice dali mu tę broń do ręki...". Zdaniem Siarkowskiej "rozwiązaniem jest uzbrojenie nauczycieli". "Jeśli terrorysta wpadnie z bronią do szkoły, nauczyciele będą mogli skutecznie stawić mu odpór" – stwierdziła posłanka.
Swój wpis zilustrowała grafiką z hasłem: "W Izraelu uzbrojono nauczycieli, by bronili dzieci. Dlaczego my naszych rozbroiliśmy?". Tylko – jak zauważyła Justyna Suchecka z "Gazety Wyborczej"– informacja o uzbrojeniu nauczycieli w Izraelu nie jest prawdziwa.
Około 17 Anna Siarkowska opublikowała kolejnego wpis. Jasno podkreśliła, że "nie postuluje uzbrojenia nauczycieli w szkołach w Polsce".
Anna Siarkowska pod koniec lutego bieżącego roku porzuciła Kukiz'15 na rzecz przewodniczącej koła poselskiego "Republikanów". W wywiadach wyznała, że ta myśl dojrzewała w niej od dawna. Z Kukiz'15 odeszła, bo straciła zaufanie. Chodziło o głosowanie w Sali Kolumnowej (grudzień 2016 roku), w którym ona brała udział. "Zaufanie to podstawa. Także w polityce. Względem Kukiz'15 utraciłam je ostatecznie po 16.12 (wtedy odbyło się głosowanie w Sali Kolumnowej)" – napisała na Twitterze. Od 20 września jest członkiem klubu PiS. Ale to Kukiz'15 złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji. Ten zakłada m.in. zwiększenie liczby posiadaczy broni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...