To zaproszenie "na dywanik" czy przeprosiny? Po wywiadzie Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej" Duda wzywa go na rozmowy

Już w piątek dojdzie do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą.
Już w piątek dojdzie do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Czy prezydent Andrzej Duda zaprasza Jarosława Kaczyńskiego "na dywanik" za ostatni krytyczny wobec niego wywiad dla "Gazety Polskiej"? A może to prezes Prawa i Sprawiedliwości wreszcie pokazał głowie państwa miejsce w szeregu i rozpoczną się negocjacje w sprawie odkręcenia niekorzystnych dla partii rządzącej decyzji?

Takie pytania rodzą się po tym, gdy niespodziewanie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w środowe popołudnie poinformował, że już w piątek dojdzie do kolejnego spotkania Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. Według prezydenckiego ministra, głowa państwa z prezesem Prawa i Sprawiedliwości ma rozmawiać o reformie wymiaru sprawiedliwości.

Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że spotkanie Duda-Kaczyński to efekt ostatniego głośnego wywiadu prezesa PiS dla sympatyzującej z tą formacją "Gazety Polskiej". Jak informowaliśmy w naTemat, Jarosław Kaczyński nie stronił w nim od ostrych komentarzy pod adresem Andrzeja Dudy. Zasugerował on nawet, że niekorzystne dla koalicji rządzącej działania głowy państwa są powodowane "sporami pokoleniowymi między czterdziestolatkami".

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...