Jest decyzja krakowskiej kurii w sprawie ks. Sowy. Isakowicz-Zaleski złośliwie komentuje, że "lepiej być nie mogło"

Kuria krakowska miała podjąć decyzję ws. powrotu księdza Kazimierza Sowy.
Kuria krakowska miała podjąć decyzję ws. powrotu księdza Kazimierza Sowy. Tomasz Rytych/Agencja Gazeta i Facebook Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Krakowska kuria podjęła decyzję co do dalszych losów ks. Kazimierza Sowy. O przyszłości księdza Sowy poinformował arcybiskup Marek Jędraszewski. Te doniesienia upublicznił na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak napisał, ks. Kazimierz Sowa po bardzo długich wakacjach otrzymał od ordynariusza archidiecezji krakowskiej przydział w ramach "pomocy duszpasterskiej" do parafii św. Floriana, tuż obok dworca PKP Kraków Główny, skąd co godzinę odchodzi ekspres do Warszawy.

Jak wyraził się Isakowicz-Zaleski, "lepiej dla owego duchownego być nie mogło". Krakowska kuria na razie nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tej informacji. Już w czerwcu arcybiskup Jędraszewski wydał księdzu Sowie nakaz powrotu do diecezji. Stało się tak jeszcze przed upublicznieniem przez TVP Info nagrań z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Ksiądz Sowa niepochlebnie wypowiedział się o środowisku "Gazety Polskiej".

Ks. Kazimierz Sowa po bardzo długich wakacjach otrzymał od ordynariusza archidiecezji krakowskiej przydział jako "pomoc...

Opublikowany przez Tadeusz Isakowicz-Zaleski na 4 października 2017
– 27 kwietnia br. ks. Kazimierz Sowa spotkał się z obecnym metropolitą ks. abp. Markiem Jędraszewskim. Decyzją księdza arcybiskupa ks. Sowa ma wrócić do archidiecezji krakowskiej do końca miesiąca czerwca tego roku. Nie ma jeszcze decyzji co do charakteru i zakresu pracy, którą ks. Sowa ma podjąć w archidiecezji – powiedział w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" ks. Piotr Studnicki.
 
 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...