Miał dość manipulacji i poszedł do sądu. Jeden z widzów TVP składa pozew przeciwko Telewizji Polskiej

Jacek Kurski ma nowy powód do zmartwień? Jeden z widzów złożył pozew przeciwko TVP.
Jacek Kurski ma nowy powód do zmartwień? Jeden z widzów złożył pozew przeciwko TVP. Fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta
Tego chyba jeszcze nie było – zwykły obywatel, telewidz, składa pozew przeciwko TVP. Oskarża narodowego nadawcę o kłamstwa, manipulacje i sterowanie opinią publiczną. Jego zdaniem takie postępowanie jest sprzeczne z konstytucją.

Waldemar Sadowski oglądał programy informacyjne TVP przez kilka dni. Z coraz większym niedowierzaniem, a później oburzeniem odnotowywał przypadki manipulacji faktami, zwykłych kłamstw. Nie mógł znieść tego, w jak stronniczy sposób dobierani są rozmówcy, "eksperci" i komentatorzy. W końcu Sadowski zdecydował się wnieść przeciwko TVP pozew.

Sadowski domaga się przeprosin. Jeśli TVP przegra proces, będzie musiało przeprosić obywateli za naruszanie ich godności, wolności i przedstawianie sytuacji w Polsce i na świecie w sposób zgodny z linią polityczną Prawa i Sprawiedliwości. Na koniec władze TVP będą musiały przyznać, że postępowanie TVP było naganne i niezgodne z prawem.

Czy do procesu dojdzie? Sam Sadowski ocenia, że jego pozew, choć podparty stosownymi artykułami z konstytucji, może zostać odrzucony. Jak przyznał jednak w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jeśli tak się stanie, to zamierza złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Człowieka w Strasburgu. Jak podkreśla, wszyscy znajomi dookoła narzekają na kłamstwa głoszone na antenie TVP, on postanowił z tym walczyć.


Tymczasem Jacek Kurski, prezes TVP, ma jeszcze inne powody do zmartwień. Wciąż nie ma takich wpływów na konta telewizji, żeby można było spokojnie patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że kilka osób w TVP zarabia niemałe pieniądze. Oglądalność spada, nawet "Teleexpress", przez lata niekwestionowany lider pośród programów informacyjnych, wyraźnie spada w rankingach oglądalności. Paradoksalnie więc ewentualna przegrana z Sadurskim w sądzie może odwrócić ten trend. Nie można wykluczyć, że powrót do prawdy będzie przyczynkiem do powrotu telewidzów.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...