Wassermann i Karczewski kandydatami na prezydentów miast? Podobno te nominacje są już niemal pewne

Stanisław Karczewski na prezydenta Warszawy? Podobno takie ustalenia zapadły już na Nowogrodzkiej.
Stanisław Karczewski na prezydenta Warszawy? Podobno takie ustalenia zapadły już na Nowogrodzkiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Małgorzata Wassermann ma zostać kandydatem na urząd prezydenta Krakowa, a Stanisław Karczewski ma ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy. Po serii spotkań na Nowogrodzkiej te dwie nominacje wydają się już niemal pewne.

Stanisław Karczewski deklaruje gotowość do startu w wyborach samorządowych. Marszałek Senatu przyznaje, ze jeśli zapadnie taka decyzja polityczna, gotów jest zamienić fotel marszałka na fotel samorządowca. Jak podaje portal wPolityce, jego kandydatura wydaje się być przesądzona, przemawia za nim między innymi to, że pochodzi z Warszawy, i nie budzi takiej niechęci, jak na przykład Jacek Sasin, który jeszcze niedawno miał nadzieję zostać prezydentem metropolii warszawskiej. Czy ma szanse wygrać, okaże się, gdy kontrkandydata przedstawi Platforma Obywatelska. Do dziś nie wiadomo, kto ma zastąpić Hannę Gronkiewicz Waltz, która już dawno temu zapowiedziała, że to jej ostatnia kadencja.

W Krakowie kandydatem na prezydenta miasta ma być z kolei Małgorzata Wassermann. Według wPolityce uznano na Nowogrodzkiej, że tylko ona ma szansę pokonać Jacka Majrchrowskiego. Przemawiać ma za nią popularność, jaką zdobyła dzięki pracy w komisji badającej aferę Amber Gold.

źródło: wPolityce
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...