
Choć poseł Tadeusz Cymański jest członkiem zarządu Solidarnej Polski, nie powstrzymał się przed wygłoszeniem gorzkiej opinii o ministrze Zbigniewie Ziobrze, który jest szefem SP. "Mam do Ziobry żal" – powiedział Cymański nawiązując do jego konfliktu z prezydentem ws. zmian w sądownictwie. Latem prezydent zawetował dwie z trzech niekonstytucyjnych ustaw PiS, które poszerzały władzę Ziobry nad wymiarem sprawiedliwości.
REKLAMA
Tadeusz Cymański w uprzejmych, ale bezceremonialnych słowach pokazał Zbigniewowi Ziobrze miejsce w szeregu. – Największej partii, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość, nie rozgrywa żaden Ziobro, tylko prezes Kaczyński. Jak Kaczyński powie, że to jest dobra zmiana, to i Ziobro powie, że to jest dobra zmiana – stwierdził Cymański na antenie TVP Info.
– Ten spór z prezydentem to jest sprawa beznadziejna i tragiczna. Mam do Ziobry o to żal – szczerze powiedział poseł Solidarnej Polski o przewodniczącym swojej partii. Tadeusz Cymański przestrzega także, że wojna Zbigniewa Ziobry z prezydentem Andrzejem Dudą może mieć opłakane efekty dla prawicy. – To jest droga do porażki nas wszystkich – ocenił.
Kim jest Tadeusz Cymański? Przypomnijmy, że to nadal polityk posiadający legitymację formacji zwanej Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. Jednak dzięki temu, iż partia ta współtworzy koalicję Zjednoczonej Prawicy, jest on wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. I chyba coraz bliżej mu właśnie do tych barw.
źródło: TVP Info
