To już nokaut. Ogromna przewaga PiS nad Platformą w najnowszym sondażu

Partia Jarosława Kaczyńskiego ma niemal dwukrotnie większe poparcie społeczne niż Platforma Obywatelska dowodzona przez Grzegorza Schetynę.
Partia Jarosława Kaczyńskiego ma niemal dwukrotnie większe poparcie społeczne niż Platforma Obywatelska dowodzona przez Grzegorza Schetynę. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość umacnia się na pozycji lidera w badaniach opinii publicznej. Tak wynika z październikowego sondażu, który przygotował ośrodek IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Według najnowszego badania, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 40 procent poparcia, a Platforma Obywatelska na niewiele ponad dwa razy mniej. Partia kierowana przez Grzegorza Schetynę ma zaledwie 21 procent poparcia społecznego. Stabilną pozycję utrzymuje Nowoczesna Ryszarda Petru. Popiera ją 9 procent wyborców. Na miejsce w Sejmie mogą liczyć jeszcze Kukiz’15 (7 proc. głosów) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc. poparcia).
Marcin Duma z ośrodka IBRiS zauważył, że rosnące poparcie dla PiS przekłada się na malejące wyniki Kukiz’15. Dodatkowo może się do tego przyczyniać mała aktywność lidera partii Pawła Kukiza, który ostatnio trafił do szpitala.

Poza parlamentem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 4,2 proc. poparcia, a także Partia Razem, którą popiera 3,6 proc. badanych.
źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...