Korzystasz z durszlaka? Pewnie też robisz jeden błąd – inny sposób jest genialny

Okazuje się, że prawdopodobnie większość z nas nie wie, jak obchodzić się z durszlakiem, choć pozornie jest to bardzo proste.
Okazuje się, że prawdopodobnie większość z nas nie wie, jak obchodzić się z durszlakiem, choć pozornie jest to bardzo proste. Screen/Twitter/Daibella
Wydawałoby się, że nie ma prostszej rzeczy. To tylko pozory. Na Twitterze furorę robi zdjęcie, które pokazuje, jak wielu z nas ma problemy z pozornie banalną rzeczą, jaką jest bezpieczne i prawidłowe odcedzenie makaronu za pomocą durszlaka. Dowodem na to jest niesamowita popularność posta na Twitterze.

Jaki błąd robimy? Otóż okazuje się, że często po prostu łapiemy za garnek i wylewamy wodę z makaronem wprost do zlewu. To nieskuteczne, bo zawsze na dnie zostanie trochę wody.

Jednak wychodzi na to, że zupełnie bez sensu utrudniamy sobie życie. Wystarczy włożyć durszlak do garnka wypełnionego makaronem i wodą i po prostu go przechylić. Na dnie zostanie sam makaron, całą wodę wylejemy do zlewu.

Ta prosta, wydawałoby się, rada, zyskała jednak w mediach społecznościowych niesamowitą popularność, bo post polubiło już na Twitterze ponad 80 tys. osób, a udostępniło niespełna 40 tysięcy. "Robiłem to źle całe moje życie”, komentowało wielu z nich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...