Anna Zalewska zrywa współpracę z ZNP? Minister nie pojawi się na uroczystości nauczyciela roku, ma własny konkurs

Minister Zalewska zrywa współpracę z ZNP.
Minister Zalewska zrywa współpracę z ZNP. Fot. Łukasz Kolewiński/Agencja Gazeta
To była wieloletnia tradycja, minister edukacji we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego wspólnie wybierali Nauczyciela Roku. W tym roku minister Zalewska postanowiła najwyraźniej zerwać współpracę i ogłosiła własny konkurs. Wręczono pierwszą nagrodę.

Wydawać by się mogło, ze minister Zalewska nie będzie miała łatwego życia. Z jednej strony krytykowana jest przez środowisko nauczycieli i szefa ZNP Sławomira Broniarza za skalę zwolnień pośród kadry nauczycielskiej w związku z reformą edukacji i likwidacją gimnazjów, z drugiej jednak powinna współpracować z ZNP, chociażby przy wyborze Nauczyciela Roku. Powinna? Niekoniecznie…

Okazuje się, że minister Zalewska ma własny autorski sposób na współpracę ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. A konkretnie – brak współpracy. Jak donosi radio RMF FM, właśnie wręczyła nagrody w bliźniaczo podobnym konkursie na Nauczyciela Roku. Różnica jest taka, że konkurs nazywa się Nauczyciel Wolontariusz Roku i kandydatów zgłaszają uczniowie. W konkursie ogłaszanym przez ZNP najlepszego nauczyciela wyłania się poprzez sprawdzenie wyników szkolnych jego uczniów.

Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...