Zaskakujące wyniki sondażu prezydenckiego. W starciu Duda-Tusk jest nowy zwycięzca

Najnowszy sondaż wskazuje, że starcie wyborcze Dudy i Tuska o fotel prezydencki ma jednoznacznego faworyta.
Najnowszy sondaż wskazuje, że starcie wyborcze Dudy i Tuska o fotel prezydencki ma jednoznacznego faworyta. fot. Sławomir Kamiński / AG
Jeszcze pod koniec września sondaż instytutu Pollster wskazywał, że gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzyli się Donald Tusk i Andrzej Duda, to wygrałby były premier (53 proc.). Jednak nowy sondaż na panelu badawczym Ariadna pokazuje coś innego: Donald Tusk przegrałby z Andrzejem Dudą (36 proc. do 47,5 proc.).

Najnowsze badanie przeprowadzono na przełomie września i października na reprezentatywnej próbie 1045 Polaków. Różnica 11,5 punktów procentowych na korzyść obecnego prezydenta jest znacznie większa niż ta z badania Pollsteru z końca września. O ile w tamtym przypadku można było mówić o błędzie statystycznym, który sprawiał, że wynik wyścigu prezydenckiego wcale nie był przesądzony, o tyle w przypadku wyniku badania panelu Ariadna zwycięstwo Andrzeja Dudy jest zdecydowane.

Nowy sondaż został przeprowadzony na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej". Z kolei badanie Pollstera zostało przeprowadzone na zamówienie SE.pl i NOWA TV. Donald Tusk nie potwierdził, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...