Rekord pobity. Na trzy miesiące przed Bożym Narodzeniem ruszył sezon... świąteczny. Nigdy nie zaczęli tak wcześnie

Produkty związane z Bożym Narodzeniem pojawiły się w niektórych sklepach nawet we wrześniu.
Produkty związane z Bożym Narodzeniem pojawiły się w niektórych sklepach nawet we wrześniu. Fot. Screen/youtu.be/-9Ruy9d-3L8
Internauci zamieszczają zdjęcia w sieci i nieźle się z tego śmieją. "Jak tak dalej pójdzie, to króliki wielkanocne bedą sprzedawać w grudniu” – kpiny są i to wcale nie mało. Jeden z polskich internautów zamieścił nagranie ze sklepu w USA, gdzie świąteczne produkty pojawiły się już we wrześniu. Ale w Polsce też już są. Choć nawet do 1 listopada zostało jeszcze trochę czasu.

Zazwyczaj była taka zasada, że produkty świąteczne wkraczają do sklepów po Wszystkich Świętych. Do tego czasu na półkach królują znicze. W tym roku wygląda na to, że wszystko zaczęło się wcześniej i nieco przybrało rozmiary absurdu. Szaleństwa – na szczęście – w sklepach jeszcze nie widać. Choć może jednak jest, tylko innego rodzaju? Sami oceńcie.

Ogólnopolski prym zaskoczenia wiedzie w ostatnich dniach reklama RTV Euro AGD z Mikołajem w roli głównej. Akcja ruszyła 29 września i odnotowały ją Wirtualne Media. Z prostej przyczyny.

"Akcje reklamowe nawiązujące do Bożego Narodzenia są realizowane przede wszystkim w listopadzie, grudniu i na początku stycznia. W ostatnich latach najwięksi marketerzy rozpoczynali takie kampanie najwcześniej na przełomie października i listopada” – czytamy. A tu nie dość, że mamy dopiero początek października, to akcja zaczęła się jeszcze wcześniej. "Czekam na rekord. Reklamy z Mikołajem w Boże Ciało” – skomentował jeden z internautów.

Zdjęcie z dzisiaj. Co zaskoczyło św. Mikołaja w euro RTV AGD? - wyprzedaż. A co zaskoczyło klientów euro RTV AGD? - ś...

Opublikowany przez Paweł Stasiak na 30 września 2017
"W Lidlu też są Mikołaje"
Tym bardziej, że świąteczne produkty już pojawiły się w niektórych sklepach, a internauci ochoczo dzielą się zdjęciami. Również z końca września lub początku października. Z niemały zaskoczeniem. "Żenada", "Ja tak nie chcę" – pisze wielu. W sieci coraz więcej tego typu zdjęć.

Przepraszam, ale kiedy był 1 listopada;? Bo już w sklepach ozdoby świąteczne ....

Opublikowany przez Katarzyna Korzeń na 29 września 2017
Na Facebooku właśnie ruszył fanpage Najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia. Dosłownie – kilka dni temu. "Dopiero co zawitała do nas jesień a już można nabyć bożonarodzeniowe smakołyki. Słodycze nawiązujące do Bożego Narodzenia pojawiły się już w końcówce września w jednym z ostródzkich supermarketów" – piszą autorzy. Od razu zachęcili internautów, by dzielili się zdjęciami, jeśli już widzą ozdoby świąteczne w sklepach.

I odzew pojawił się od razu. Kaufland, Lidl, Netto. Wszędzie można kupić świąteczne słodycze. Zresztą nie tylko u nas, za granicą też. USA, Norwegia, Wielka Brytania – tu też pojawiły się nawet we wrześniu.

'Magia świąt' już w Lidl Komorniki. Kto czeka na pierwsze 'Last Christmas' w radiu? Fot. epoznan.pl

Opublikowany przez Najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia na 9 października 2017

Bang! Poszły konie po betonie! Jeszcze 2 dni temu było lato, a tu...pierwsze oznaki świąt w sklepach! Co prawda Last Christmas jeszcze nie słyszałem...pewnie przeoczyłem; :-)

Opublikowany przez Igor Nurczyński na 23 września 2017
Są też inne sygnały. Ktoś znalazł ozdoby świąteczne na stacji benzynowej w koło Biłgoraju... Kartki świąteczne zaczęła oferować Polska Akcja Humanitarna... Wreszcie pojawiły się kolędy...

W sklepach pojawią się już świąteczne dekoracje (październik!!!) a zatem chyba pora ruszyć z kolędami... https://www.youtube.com/watch?v=Sm3vstTQcmU

Opublikowany przez Kolędy i Piosenki Świąteczne na 8 października 2017
"Czekamy na Święta"
Ale to nie wszystko. Na Twitterze pojawiły się # nawiązujące do Świąt. Kilka dni temu zaczęło się jakieś sentymentalne i nostalgiczne szaleństwo. Internauci dzielą się zdjęciami świątecznie ozdobionych domów, pierników, a także gifów z "Kevina". W sieci rozpoczęło się wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia.
I z jakiegoś powodu to wszystko odżyło właśnie na początku października. Może mało przyjemna pogoda za oknem tak nastraja?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...