PiS się odgradza od suwerena. Przy Sejmie nie wyszło, to postawią sobie płot na Nowogrodzkiej

Na Nowogrodzkiej już rozpoczęto stawianie wysokiego płotu.
Na Nowogrodzkiej już rozpoczęto stawianie wysokiego płotu. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Już nie będzie dziennikarzy polujących na polityków wychodzących z siedziby partii przy Nowogrodzkiej, skończy się zadawanie niewygodnych pytań wysiadającym z samochodów, nie będzie też pielgrzymek przedstawicieli mediów po korytarzach w siedzibie PiS. Będzie za to wysoki płot, furtka na kod i brama na pilota.

Od lat nic się nie zmieniało. Dziennikarze mogli zaczepić polityków wysiadających z rządowych limuzyn i zmierzających w kierunku budynku przy ulicy Nowogrodzkiej. W ostatnich dniach przed budynkiem poseł Rzepecki urządził sobie mini-konferencję prasową, po czym w towarzystwie kamer poszedł prosić o spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Już niedługo takie sceny przejdą do historii. Na Nowogrodzkiej przed podjazdem na parking ma stanąć płot wysoki na 2 metry z przesuwaną bramą i furtką na kod. Nikt niepowołany nie będzie przeszkadzał politykom PiS w pracy.

To nie pierwsza próba odgrodzenia się partii od suwerena. Po wydarzeniach z 16 grudnia zeszłego roku padł pomysł, żeby jeszcze wyższym płotem ogrodzić gmach Sejmu. Na to jednak nie wyraził zgody Stołeczny Konserwator Zabytków. Jego zdaniem 3-metrowy płot będzie miał wyjątkowo agresywny charakter i zmieni ulicę Wiejską, która miała być przestrzenią otwartą.

Źródło: TVN Warszawa
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"