Prognoza pogody na weekend. Huragan Ophelia nadciąga – w Polsce przyniesie nieoczekiwane skutki

Prognoza pogody na najbliższe dni. Nadciąga huragan Ophelia
Prognoza pogody na najbliższe dni. Nadciąga huragan Ophelia Fot. upi.com
Nad Europę nadciąga Ophelia, która do tej pory była burzą tropikalną, ale już stała się huraganem. Najbardziej zagrożona jest Irlandia. Co z Polską? Huragan wytworzy u nas warunki pogodowe, które chyba wszystkim przypadną do gustu.

Ophelia jest już dziesiątym huraganem, który uformował się w tym roku na Atlantyku. Najpierw dotrze nad Irlandię. Wiatr będzie wiał z prędkością 120 kilometrów na godzinę, wystąpią ulewne i groźne deszcze. U wybrzeży Irlandii huragan powinien się zjawić już w poniedziałek

Jeśli chodzi o Polskę, Ophelia może wywołać pozytywne skutki. Jak mówi TVN Meteo Tomasz Wasilewski, między wyżem, który znajduje się na południe od Polski, a huraganem, wytworzy się bardzo ciepła cyrkulacja powietrza. Skorzysta na niej Hiszpania, Niemcy, a potem także Polska. Oznacza to, że w poniedziałek słupki rtęci mogą pokazać u nas nawet 23 stopnie Celsjusza.

– Nie jest wykluczone, że tutaj lokalnie przy południowo-zachodnim wietrze będzie jeszcze cieplej – zaznacza Wasilewski. Co więcej, na wysokości 1,5 kilometra temperatura powietrza osiągnie 12 stopni, co zdarza się zazwyczaj jedynie w lipcu i sierpniu.


Źródło: TVN Meteo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...