Porażające dane o emigracji. Polacy po zwycięstwie PiS w wyborach wciąż uciekają z kraju

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę Fot. Patryk Ogorzałek / AG
Między 2015 a 2016 rokiem z Polski wyjechało 118 tys. osób. Skala emigracji jest coraz większa. Za granicą przebywa już 2,5 mln rodaków.

Na koniec 2016 roku poza granicami Polski przebywało czasowo około 2 mln 515 tys. mieszkańców naszego kraju. To oznacza wzrost o 4,7 proc. w porównaniu z końcem 2015 roku – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Takie dane to rozczarowanie dla rządzącej ekipy. Politycy PiS wielokrotnie zapewniali, że po przejęciu władzy emigrantów będzie mniej. Tymczasem przyrost emigracji jest rekordowy – w ostatnich sześciu latach tylko raz był wyższy, między 2013 a 2014 rokiem. Wyniósł wtedy 5,56 proc.

Najbardziej atrakcyjnym kierunkiem wciąż jest Wielka Brytania. Tam w ciągu roku liczba Polaków wzrosła o 10 proc.. Na kolejnych miejscach są Niemcy, Holandia i Irlandia.

O tym, że Polacy będą masowo wracać do ojczyzny, mówił w Londynie wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu lat z Wielkiej Brytanii może wyjechać kilkaset tysięcy Polaków.

Źródło: Money.pl
Trwa ładowanie komentarzy...