Polski wicepremier w Londynie. Pojechał po biznesmenów i kilkaset tysięcy Polaków

Specjalny pakiet ma zachęcić londyński biznes do inwestowania w Polsce. Zdaniem ministra Morawieckiego nowe miejsca pracy skłonią do wyjazdu z Wysp nawet do kilkuset tysięcy Polaków.
Specjalny pakiet ma zachęcić londyński biznes do inwestowania w Polsce. Zdaniem ministra Morawieckiego nowe miejsca pracy skłonią do wyjazdu z Wysp nawet do kilkuset tysięcy Polaków. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wicepremier odpowiedzialny za rozwój stwierdził w wywiadzie dla brytyjskich mediów, że w najbliższych latach z Wysp może wrócić nawet kilkaset tysięcy Polaków. Mateusz Morawiecki przebywa w Londynie, gdzie chce nakłonić tamtejszy biznes do inwestowania w naszym kraju.


Mateusz Morawiecki pojechał z jednodniową wizytą do Londynu. Minister odpowiedzialny w rządzie Beaty Szydło za rozwój zamierza wykorzystać Brexit, aby ściągnąć brytyjskich inwestorów.

Pisaliśmy, że niektóre firmy są zainteresowane przenosinami na Wisłę.

Wicepremier przed spotkaniem ze światem londyńskiej finansjery i ministrem handlu wziął udział w audycji BBC Radio 4 Today. Przekonywał, że inwestowanie w Polsce ma same atuty: duże bezpieczeństwo w kraju, do tego dobrą kadrę pracowników. Co więcej minister ma asa w rękawie - specjalny pakiet zachęt dla inwestorów.

Zdaniem Morawieckiego powstaną nowe miejsca pracy, a z kolei skłoni Polaków przebywającym na Wyspach do powrotu. Dodał, że w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu lat z Wielkiej Brytanii wyjechałoby kilkaset tysięcy Polaków.

Wypada życzyć ministrowi powodzenia w rozmowa. A, co do powrotu krajan, to Morawiecki może się przeliczyć...

Według badań ankietowych IBRIS po referendum w Wielkiej Brytanii za wyjściem z Unii Europejskiej tylko 69 proc. Polaków chce tam pozostać. Co zrobi pozostałe 31 proc., które już teraz myśli o pakowaniu walizek? Szanse na to, że wrócą do ojczyzny są niewielkie. Wyjazd do Polski pojawia się w planach zaledwie 6 proc. z ankietowanych. Jednocześnie ponad 17 proc. już teraz wybiera kolejny z krajów UE.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

źródło Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"