Zaskakujący pomysł na zjednoczenie opozycji. "Tylko wspólna lista od Giertycha do Biedronia może wygrać"

Lista wyborcza opozycji od Biedronia po Giertycha? Taki pomysł Andrzej Celiński przedstawił w programie Tomasza Lisa.
Lista wyborcza opozycji od Biedronia po Giertycha? Taki pomysł Andrzej Celiński przedstawił w programie Tomasza Lisa. Fot. Tomasz Stańczak; Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Tylko wspólna lista demokratów – od Romana Giertycha do Roberta Biedronia – może wygrać wybory – zaproponował Andrzej Celiński w programie Tomasza Lisa. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość może pokonać tylko koalicja ludzi i środowisk, reprezentująca szerokie spektrum wartości.

– Prawo i Sprawiedliwość jest dzieckiem Platformy Obywatelskiej – dodał Andrzej Celiński w poniedziałkowej rozmowie z Tomaszem Lisem. Jego zdaniem, obie partie żywiły się wzajemnie i legitymizowały. Według Celińskiego, 2019 rok to ostatni moment, kiedy PiS może być demokratycznie odsunięty od władzy.

Dlatego polityk pozytywnie ocenia wezwanie do jedności, skierowane podczas ostatniej konwencji Platformy przez Grzegorza Schetynę. Według Celińskiego nie powstanie żadna nowa siła lub partia, która mogłaby odsunąć od władzy partię rządzącą. Jedyny sposób to więc zjednoczenie.

– Jedna, demokratyczna lista od Giertycha po Biedronia – wyjaśniał Celiński. Jednak zdaniem tego doświadczonego polityka, tego nie da się osiągnąć ze Grzegorzem Schetyną na czele PO. – Jest na to za głupi"– mówił wprost Celiński. A co gdyby jednak powstała taka lista ze Schetyną na czele? – Zamknąłbym oczy na wszystko i zagłosował – powiedział. Jak myślicie, czy to się może udać?


źródło: Tomasz Lis
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...