Planowałeś start w loterii wizowej? Po zamachu w Nowym Jorku prezydent Trump chce ją zlikwidować

Donald Trump chce zniesienia loterii wizowej po tym, jak jeden z imigrantów, którzy dostali zieloną kartę, przeprowadził atak terrorystyczny w Nowym Jorku.
Donald Trump chce zniesienia loterii wizowej po tym, jak jeden z imigrantów, którzy dostali zieloną kartę, przeprowadził atak terrorystyczny w Nowym Jorku. Fot. YouTube.com/ Live Stream TV News
Miliony obywateli z wielu państw ubiegało się o możliwość przyjazdu i zamieszkania na stałe w USA dzięki loterii wizowej. Wkrótce może się to okazać niemożliwe, gdyż prezydent Trump zapowiada zakończenie programu. Zamachowiec z Nowego Jorku właśnie w ten sposób osiedlił się w USA.

Sajfullo Sajpow przyjechał z Uzbekistanu do USA w 2010 roku właśnie dzięki wygranej wizie w loterii wizowej. Zamieszkał na Florydzie. We wtorek wsiadł do samochodu, po czym rozpędził się na Dolnym Manhattanie i wpadł w tłum ludzi. Zginęło co najmniej 8 osób, a 11 zostało rannych. W samochodzie znaleziono noże i list napisany w języku arabskim, w którym można przeczytać zapewnienie, że Państwo Islamskie będzie istnieć wiecznie.

W związku z tym prezydent Donald Trump zapowiedział likwidację programu "Zielona karta". W programie tym mogli startować wszyscy, którzy wymarzyli sobie życie w Stanach Zjednoczonych. Co roku losowano 50 tysięcy osób, które mogły wyemigrować na stałe do USA i tak legalnie podjąć pracę.

Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...