Bunt na pokładzie Kukiz’15? Albo Kukiz cofnie rekomendację dla wicemarszałka Tyszki, albo straci posłów

Klub Kukiz'15 straci posłów? Rozłamowcy domagają się zmiany na stanowisku wicemarszałka Sejmu, grożą odejściem.
Klub Kukiz'15 straci posłów? Rozłamowcy domagają się zmiany na stanowisku wicemarszałka Sejmu, grożą odejściem. Fot. Sławomir Kamiński / AG
W klubie Kukiz’15 ścierają się dwie frakcje i wygląda na to, że już wkrótce może dość do poważnego rozłamu w partii. Paweł Kukiz staje przed nie lada trudnym wyborem – albo cofnie rekomendację dla Stanisława Tyszki, który jest dziś wicemarszałkiem Sejmu, albo straci posłów z frakcji "narodowców”.

O konflikcie w partii informuje dziennik Fakt, który kreśli taki oto scenariusz. W Kukiz’15 są dwie frakcje, "wolnościowa" i narodowościowa. Tym drugim bliżej jest do koła "Wolni i Solidarni", kierowanego przez Kornela Morawieckiego, prywatnie ojca wicepremiera rządu Mateusza Morawieckiego. Nie można wykluczyć, że frakcja narodowościowa poszukuje tylko pretekstu, żeby opuścić Pawła Kukiza.

Spiskowcami ma, zdaniem dziennikarzy Faktu, kierować poseł Solidarnej Polski Krzysztof Tenerowicz, człowiek Zbigniewa Ziobry, którego zadaniem jest przeciągnięcie jak największej liczby posłów z Kukiz’15 do obozu "dobrej zmiany". Pretekstem może być dzisiejszy spór o osobę wicemarszałka Stanisława Tyszki. Spiskowcy chcą, żeby Paweł Kukiz cofnął rekomendację dla Tyszki, a wicemarszałkiem z ramienia kluby miałby wówczas zostać Marek Jakubiak.

Ubawiłem się z rana "sensacjami" Faktu ;Frakcja narodowców w Klubie Kukiz'15 stawia warunki;Frakcja Narodowców",...

Opublikowany przez Pawel Kukiz na 6 listopada 2017
Doniesienia "Faktu" skomentował dziś rano sam Paweł Kukiz. Poseł śmieje się, że frakcja de facto liczy tylko dwie osoby, Jakubiaka i Andruszkiewicza i ich ewentualne odejście niczego nie zmieni w rozkładzie sił w Sejmie. Zdaniem Pawła Kukiza PiS dalej będzie niepodzielnie rządzić w Sejmie, a Kukiz dalej będzie trwał.

źródło: "Fakt"
Trwa ładowanie komentarzy...