Z Torunia na antenę TVP. Debiut wychowanka szkoły ojca Rydzyka w "Wiadomościach"

Damian Szmagliński dołączył do zespołu "Wiadomości".
Damian Szmagliński dołączył do zespołu "Wiadomości". Screen TV Trwam
Ekipa "Wiadomości" powiększyła się o nowego reportera – Damiana Szmaglińskiego. Absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wczoraj po raz pierwszy przygotował materiał do głównego wydania o 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

Zwalniają? Znaczy będą zatrudniać – brzmi stara zasada. I to się właśnie sprawdza. Z jednej strony – w mediach publicznych ubywa dziennikarzy z doświadczeniem. Choćby z popularnej radiowej Trójki odchodzą osoby, których skłania do tego "dobra zmiana". Z drugiej strony – w narodowych mediach pojawia się nowy narybek. Jak odnotowuje branżowy portal wirtualnemedia.pl, do zespołu "Wiadomości" dołączył właśnie Damian Szmagliński, absolwent uczelni z Torunia, wylęgarni i kuźni kadr Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Damian Szmagliński, zanim zadebiutował w TVP, miał też przygodę z polityką – a jakże – w najwłaściwszej partii: odbywał staż w biurze europosła Stanisława Ożoga. Pracował też w misji jezuickiej w Zambii. Do zespołu "Wiadomości" trafił jakiś czas temu, nabierał doświadczenia przygotowując wspólnie z innymi reporterami materiały do wydań dziennika informacyjnego TVP. Wczoraj zadebiutował samodzielnie przygotowanym materiałem o Skłodowskiej-Curie.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...