Kukiz’15 się rozpada, kolejny poseł opuszcza ruch. "Nie możemy pozwolić, by wrócił Tusk i wszystko zniszczył"

Adam Andruszkiewicz oficjalnie potwierdził odejście z klubu Kukiz'15.
Adam Andruszkiewicz oficjalnie potwierdził odejście z klubu Kukiz'15. TVP
Adam Andruszkiewicz był gościem Michała Rachonia w "Minęła 20". Oficjalnie potwierdził, że odchodzi z partii. Jutro ma ogłosić, do jakiego ugrupowania dołączy. Wyręczył go w tym Paweł Kukiz, który powiedział, że Andruszkiewicz przejdzie do koła parlamentarnego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

– Wielokrotnie, co nie jest żadną tajemnicą, nie zgadzałem się z poszczególnymi posłami Kukiz 15, np. Marszałkiem Tyszką. Mamy zupełnie inne spojrzenie na chociażby kwestie reform. Również sam lider, dzisiaj zresztą o tym mówił, wielokrotnie wskazywał że moja retoryka jest jakby zbyt bliska PiS-owi – mówił Andruszkiewicz w programie Minęła 20.

Lider partii Paweł Kukiz skomentował już odejście Andruszkiewicza w "Kropce nad i". – Myślę, że on już dawno odszedł z Kukiz’15 obserwując jego wystąpienia w telewizji publicznej. Informowałem go i prosiłem o zmianę przekazu. Ten przekaz jest bardziej "pisowski" niż przekaz samych "cisowców". Ani mnie to cieszy, ani martwi [pisownia oryginalna] – powiedział Kukiz Monice Olejnik.
To już kolejne odejście z partii Kukiz’15. Poprzednim posłem, który przeszedł do Wolnych i Solidarnych, był Sylwester Chruszcz. Chruszcz motywował swoje odejście tym, że partia dowodzona przez Pawła Kukiza jest coraz mniej merytoryczna, a coraz bardziej przypomina totalną opozycję. Według byłego już posła Kukiz’15, dzieje się tak za sprawą wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki. Chruszcz przypomniał czasy Ligi Polskich Rodzin, której w latach 2004-2009 był europosłem. LPR straciła swoje postulaty na rzecz Prawa i Sprawiedliwości i podobnie sytuacja ma się, zdaniem Chruszcza, z partią

Do koła poselskiego Wolni i Solidarni wcześniej dołączyli inni posłowie Kukiz’15: Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. W czerwcu ze stanowiska dyrektora biura klubu poselskiego Kukiz’15 zrezygnował Dariusz Pitaś, który uchodził za prawą rękę Pawła Kukiza. 


Wykluczony z klubu Kukiz’15 został też Piotr Liroy Marzec. Ruch Kukiz’15, podając powody, napisał w oświadczeniu, że popularny raper "otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...