Rzecznik wszechpolaków przekonuje, że nie są rasistami. Ale osiągnął skutek przeciwny do zamierzonego

Rzecznik MW twierdzi, że osoba czarnoskóra nie może być Polakiem i ma to być dowód na to, że w tej organizacji... nie ma rasistów.
Rzecznik MW twierdzi, że osoba czarnoskóra nie może być Polakiem i ma to być dowód na to, że w tej organizacji... nie ma rasistów. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, udzielił długiego wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy”. W rozmowie twierdził, że nacjonaliści z jego organizacji nie są rasistami, a za chwilę zadeklarował, że… czarnoskórzy nie mogą być członkami MW.

Patrzą na naród całościowo, ich zdaniem ważne są trzy czynniki – kulturowy i religijny traktowany wspólnie, polityczny i etniczny. Co to oznacza zdaniem Pławskiego? Dokładnie to, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem. Rasizm? Nie według rzecznika nacjonalistycznej organizacji. "Jesteśmy separatystami rasowymi – podkreśla w wywiadzie rzecznik MW. Za tym dziwacznym sformułowaniem ma się kryć to, że zdaniem Młodzieży Wszechpolskiej nie ma lepszej czy gorszej rasy, ale nie powinny się mieszać i każda powinna zamieszkiwać swoje etniczne terytoria. "Etniczności nie należy mieszać" – podkreślił Pławski.
To według niego dowodzi, że wszechpolacy nie są rasistami. Chwilę później jednak Pławski powiedział coś, co zupełnie nie przystoi osobie, która twierdzi, że nie jest rasistą. Stwierdził mianowicie, że osoba czarnoskóra nie mogłaby być członkiem Młodzieży Wszechpolskiej.

źródło: dorzeczy.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...