Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej zwolniony po kompromitującej wypowiedzi

Mateusz Pławski nie jest już rzecznikiem Młodzieży Wszechpolskiej, poinformował Ryszard Czarnecki w RMF FM.
Mateusz Pławski nie jest już rzecznikiem Młodzieży Wszechpolskiej, poinformował Ryszard Czarnecki w RMF FM. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki w rozmowie z RMF FM ujawnił, że Mateusz Pławski nie jest już rzecznikiem Młodzieży Wszechpolskiej po swoich wypowiedziach dotyczących haseł na Marszu Niepodległości, np. "wszyscy różni, wszyscy biali", "biała Europa".

"Wypowiedź absolutnie niefortunna, fatalna" – tak Ryszard Czarnecki skomentował w RMF FM słowa Mateusza Pławskiego. Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, udzielił wywiadu tygodnikowi "Do Rzeczy".

W rozmowie twierdził, że nacjonaliści z jego organizacji nie są rasistami, a za chwilę zadeklarował, że… czarnoskórzy nie mogą być członkami MW. – Jesteśmy separatystami rasowymi – podkreślał w wywiadzie rzecznik MW. Za tym sformułowaniem ma się kryć to, że zdaniem Młodzieży Wszechpolskiej nie ma lepszej czy gorszej rasy, ale nie powinny się mieszać i każda powinna zamieszkiwać swoje etniczne terytoria. "Etniczności nie należy mieszać" – mówił Pławski w wywiadzie dla "Do Rzeczy".

Tymczasem Ryszard Czarnecki powiedział w rozmowie z RMF, że bliskie są mu słowa prof. Henryka Samsonowicza, który napisał, że jeżeli prawosławny Murzyn powie, że jest Polakiem, to nie możemy tego odmówić. Naród to jest jednak wspólnota kulturowa i dobrze o tym wiemy – powiedział Czarnecki stacji RMF FM.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...