"Czy prawdą jest, że to Pan wymyślił 500 plus?". Kuriozalny wywiad z prezesem PiS w "Gościu Wiadomości"

Jarosław Kaczyński wyznał, że obliczył w pamięci, że budżet stać tylko na 500 zł na każde drugie dziecko.
Jarosław Kaczyński wyznał, że obliczył w pamięci, że budżet stać tylko na 500 zł na każde drugie dziecko. Fot. Twitter.com/ daniel g.
Ten wywiad ma szanse przejść do historii. Na Twitterze internauci komentują, że takiego popisu wazeliniarstwa nie widziano dawno. Po wydaniu głównym "Wiadomości" Danuta Holecka przeprowadziła wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS mówił o wielkich sukcesach rządu Beaty Szydło i wyjawił, że to on jest pomysłodawcą programu 500+.

Jeśli ktoś spodziewał się pytań ostrych jak brzytwa, podchwytliwych czy takich, które mogłyby w jakiś sposób wprawić prezesa w zakłopotanie, ten może się czuć zawiedziony. Danuta Holecka prezesa PiS dopytywała głównie o sukcesy rządu.
Jarosław Kaczyński był świetnie przygotowany do rozmowy i zaczął wymieniać największe dokonania: wprowadzenie programu 500+, odbudowę przemysły stoczniowego czy opracowanie założeń programu "Mieszkanie +". Wielkim dokonaniem rządu jest też uszczelnienie systemu VAT, Kaczyński oświadczył, że wcześniej wielkie pieniądze wypływały z Polski za granicę, a teraz wreszcie stać nas na więcej.

A żeby było jasne, komu Polacy to wszystko zawdzięczają, Danuta Holecka zapytała: "Czy prawdą jest, że to Pan wymyślił 500 plus?". I prezes potwierdził – co ubawiło nawet rzeczniczkę PiS.
Widzowie TVP dowiedzieli się nie tylko, że to Jarosław Kaczyński wymyślił program 500+. Prezes opowiedział bowiem też historię, jak to na pewnym spotkaniu w Krakowie prof. Krzysztof Rybiński zaproponował, żeby wypłacać po 1000 zł na dziecko. Prezes w myślach (bo jak twierdzi, zawsze liczy w myślach) policzył, że na taki wydatek budżetu nie stać i wymyślił, żeby to było 500+.

Trudno nie docenić ekonomicznego talentu Jarosława Kaczyńskiego. Jeszcze kilka lat temu prezes PiS nie wiedział, ile kosztuje w sklepie kostka masła, teraz zaś w pamięci przelicza, ile pieniędzy będzie trzeba wydać z budżetu, aby zaspokoić potrzeby polskich rodziców i dzieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...