Coraz goręcej wokół byłego doradcy Andrzeja Leppera. W jego komputerze znaleziono filmy o treściach pedofilskich

Były doradca Andrzeja Leppera i Janusza Palikota ma coraz większe kłopoty. "SE" donosi o znalezieniu w jego komputerze pedofilskich filmów.
Były doradca Andrzeja Leppera i Janusza Palikota ma coraz większe kłopoty. "SE" donosi o znalezieniu w jego komputerze pedofilskich filmów. Fot. Jędrzej Wojnar/Agencja Gazeta
To ciąg dalszy problemów eksperta od wizerunku politycznego, który doradzał m.in Andrzejowi Lepperowi i Januszowi Palikotowi. Po aresztowaniu go przed kilkunastoma dniami okazuje się, że prawdopodobnie posiadał na swoim komputerze treści o charakterze pedofilskim.

Jak ustalił dziennik "Super Express", aż tysiąc pedofilskich zdjęć i filmów zabezpieczyli śledczy w komputerze Piotra T. Biegły zajmujący się badaniem zawartości komputera podejrzanego miał ponadto stwierdzić usunięcie z dysku oprogramowania służącego do pobierania filmów o charakterze pedofilskim. Podejrzany do zarzutów się nie przyznaje, jednak dochodzenie w jego sprawie nabiera już od jakiegoś czasu rozpędu.
Przypomnijmy, że cała sprawa zaczęła się dwa lata temu, gdy niemiecka policja do polskich organów ścigania przekazała informacje o wykryciu ściągania treści pedofilskich na komputer znajdujący się w mieszkaniu Piotra T. Wtedy nie postawiono mu żadnych zarzutów, jednak pod koniec października policja powtórnie aresztowała byłego doradcę Leppera. Media donosiły o dosyć dziwnym przebiegu zatrzymania. Wówczas były problemy z zabezpieczaniem dowodów rzeczowych. jednak obecnie Piotr T. przebywa w areszcie. Za posiadanie treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi odpowiedzialność za posiadanie fałszywych dokumentów organizacji międzynarodowych, drugiego dowodu osobistego czy fałszywej legitymacji policyjnej, które znaleziono podczas ostatniego przeszukania w pokoju hotelowym.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...