Andrzej Duda dostaje nauczkę za opór wobec PiS? Mocny spadek notowań prezydenta w najnowszym sondażu CBOS

Wyniki sondażu CBOS oznaczają pierwszy tak wyraźny spadek notowań prezydenta Andrzeja Dudy od wielu miesięcy.
Wyniki sondażu CBOS oznaczają pierwszy tak wyraźny spadek notowań prezydenta Andrzeja Dudy od wielu miesięcy. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Wydawało się, że nic nie jest w stanie zatrzymać wciąż rosnących świetnych wyników sondażowych prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak tym razem jest inaczej, bo spadek w notowaniach w najnowszym badaniu CBOS jest bardzo mocno widoczny.

Prezydenta Andrzeja Dudę dobrze ocenia 62 proc. respondentów sondażu CBOS i choć wciąż jest to bardzo dobry wynik, to jednak spadek w porównaniu z październikiem jest wyraźny, bo aż o 6 punktów procentowych. Niezadowolenie z działań prezydenta wyraża 29 procent badanych, a to o 5 punktów procentowych więcej niż przed miesiącem. 9 procent nie ma zdania na temat pracy prezydenta.

Tracą również obie izby parlamentu. Wynik Sejmu jest niższy o 5 procent w porównaniu z październikiem. Pracę niższej izby parlamentu dobrze ocenia 31 procent badanych, zaś 54 procent jest niezadowolonych z pracy Sejmu, a to wzrost o cztery punkty procentowe. Podobnie rzecz ma się w przypadku Senatu, którego pracę dobrze ocenia 29 procent badanych, a to mniej aż o 7 proc. w porównaniu do października. 45 procent badanych jest niezadowolonych z pracy Senatu; to wzrost o trzy punkty procentowe.
Wyraźny spadek notowań nie dotyczy Prawa i Sprawiedliwości. Mało tego, partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż bije i bije rekordy popularności. Pisaliśmy o o wczoraj opublikowanych wynikach sondażu CBOS, z których wynika, że PiS może liczyć na 45-procentowe poparcie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...