PiS ma rekordowe poparcie? To zobaczcie to! Nokaut kandydatki namaszczonej przez Beatę Szydło

W Kozłowie kandydatka namaszczona przez Beatę Szydło na wójta poniosła klęskę.
W Kozłowie kandydatka namaszczona przez Beatę Szydło na wójta poniosła klęskę. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta
Prawu i Sprawiedliwości nie chce spadać poparcie bez względu na to, co robi – myśli pewnie duża część osób interesujących się polityką. Ostatnio w jednym z sondaży sięgnęło rekordowego 45 procent. Okazuje się, że rzeczywistość nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać.

Może o tym świadczyć sytuacja w gminie Kozłowo w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie wójtem został Marek Wolszczak, lekarz weterynarii i gminny radny. 58-letni Wolszczak uzyskał 54 procent ważnych głosów. Zostawił w pokonanym polu między innymi Ewę Krzyżewską z Prawa i Sprawiedliwości, którą na stanowisko wójta namaściła sama Beata Szydło. Krzyżewska dostała zaledwie 15 procent głosów. Krzyżewska jest od kwietnia zarządzającą gminą Kozłowo po tym, jak dotychczasowy wójt, Jacek Jankowski, został zawieszony w czynnościach służbowych w związku z zarzutami o charakterze korupcyjnym.
Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w ostatnich wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość wygrało w województwie warmińsko-mazurskim, osiągając 32,8 proc. poparcia.

To już drugi taki przypadek w ostatnich miesiącach. We wrześniu kandydat PiS w wyborach uzupełniających na burmistrza Nowogrodu na Podlasiu (a więc w mateczniku PiS) miażdżąco przegrał z kandydatem obywatelskim w stosunku 3,5 proc. do 62 proc. Czy to oznacza początek pewnej tendencji, czy też są to tylko wyjątki potwierdzające regułę?
Trwa ładowanie komentarzy...