Wielka zmiana w Nowoczesnej! Katarzyna Lubnauer nową szefową partii

Posłanka Katarzyna Lubnauer została wybrana nową przewodniczącą .Nowoczesnej.
Posłanka Katarzyna Lubnauer została wybrana nową przewodniczącą .Nowoczesnej. fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Nigdy nie można być pewną ostatecznego wyniku – mówiła Katarzyna Lubnauer, gdy zliczano głosy na konwencji .Nowoczesnej. Wystartowała na stanowisko szefa partii przeciwko dotychczasowemu przewodniczącemu Ryszardowi Petru. Ale to ona wygrała wybory – różnicą 9 głosów.

Jednak Lubnauer podkreślała też, że zaproponowała mocny program rozwoju dla .Nowoczesnej. Część delegatów, którzy głosowali na partyjnej konwencji, jasno mówiła, że czeka na nowe otwarcie. Sama kandydatka zapowiadała, że chce łączyć, a nie dzielić.
Lubnauer dołączyła do wyścigu o stanowisko szefowej .N w ostatniej chwili, a jej kandydaturę ogłosił na Twitterze przewodniczący Ryszard Petru. Jednak nie była jego jedyną konkurentką. Dziś podczas konwencji z wyścigu wycofał się poseł Piotr Misiło, który później przekazał swoje poparcie Lubnauer.
Ale nowa przewodnicząca to nie jedyna zmiana jaka zaszła dziś w Nowoczesnej. Partia zmieniła nazwę - usunęła z niej nazwisko Ryszarda Petru.

Lubnauer zdobyła 149 głosów, Petru 140. Nowa przewodnicząca zaprosiła na scenę byłego przewodniczącego Ryszarda Petru i posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz. "Wszystkie ręce na pokład!" – powiedziała posłanka Gasiuk-Pihowicz mówiąc o wielkiej energii, którą zauważyła podczas konwencji.
Tymczasem w internecie posypały się gratulacje. Poseł Ryszard Petru pogratulował Katarzynie Lubnauer zwycięstwa. "Grałem żeby wygrać" – przyznał Petru w swoim krótkim wystąpieniu, który przegrał 9 głosami ze swoją kontrkandydatką. Katarzyna Lubnauer zapowiedziała, że chce porozmawiać z Ryszardem Petru, założycielem formacji, o jego miejscu w partii. Jak podkreśliła, ekonomiści są teraz bardzo potrzebni w związku z tym, że Polską rządzi partia która niszczy gospodarkę. Lubnauer powiedziała także, że chciałaby, aby szefową klubu została posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Jednak decyzję w tej sprawie podejmą delegaci w głosowaniu.

W wywiadzie telefonicznym dla TVN24 poseł Sławomir Naumann (PO), przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy, pogratulował nowej przewodniczącej zwycięstwa i podziękował dotychczasowemu szefowi partii za współpracę. Wyraził także nadzieję, że Lubnauer jako osoba racjonalna poprze koncepcję zjednoczonej opozycji. Podkreślił, że najważniejszym zadaniem jest teraz wygranie wyborów samorządowych przez opozycję.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...