Narodowcy "powiesili" europosłów. "Nawet jak min. Szyszko wytnie wszystkie drzewa w Polsce, to szubienic nie zabraknie"

Narodowcy zorganizowali kontrowersyjną pikietę przeciwko europosłom z PO. Policja była na miejscu, ale nie interweniowała
Narodowcy zorganizowali kontrowersyjną pikietę przeciwko europosłom z PO. Policja była na miejscu, ale nie interweniowała Screen z twitter.com/krzysztofkrol
Najpierw tylko o tym śpiewali. Teraz to symbolicznie robią. Pytanie - co będzie dalej? Narodowcy w Katowicach zorganizowali "spontaniczną" pikietę. W dość kontrowersyjny sposób wyrazili swój sprzeciw wobec działań europosłów Platformy Obywatelskiej. A wszystko to pod czujnym okiem policji.


Punktem zapalnym do zorganizowania pikiety było przyjęcie rezolucji ws. Polski przez Unię Europejską. Poparło ją również kilkoro europosłów z naszego kraju. Przeciwko ich decyzji zaprotestowali narodowcy. W ten symboliczny sposób pokazali, co myślą o działaczach Platformy Obywatelskiej.

W lipcu narodowcy zorganizowali dość podobną akcję i wystawili akty zgonu politycznego dla niektórych samorządowców, którzy im "podpadli". Tym razem przesłanie nacjonalistów jest jeszcze bardziej sugestywnie.
Jacek Lanuszny
Prezes Ruchu Narodowego na Śląsku

"Wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim." Czytaj więcej

I jak relacjonuje katowicki portal katowice24.info: "Wieszali zdjęcia posłów opozycji, bo chcą ukarać, ich zdaniem, zdrajców. Przekonywali też, że nawet jak minister Szyszko wytnie wszystkie drzewa w Polsce, to szubienic nie zabraknie".
Zgromadzenie było zarejestrowane na 100 uczestników, ale przyszła niewielka garstka, ok. 30 osób. Według Jacka Lanusznego - to dlatego, że manifestacja była symboliczna i spontaniczna. Zorganizowały ją 4 ugrupowania: Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska.

Policja była na miejscu, ale nie interweniowała. To ciekawe, bo jak pisaliśmy wczoraj - funkcjonariusze są nawet w stanie zasłaniać ciałem zwykłą, antyrządową naklejkę.

Źródło: katowice24.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Chaos po roku bez użytkowania wieczystego. Już mówi się o nowym podatku
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko