Sprawdzony i dobry pomysł – to sposób na lepszy start z biznesem

Przetestuj pomysł na biznes przed startem.
Przetestuj pomysł na biznes przed startem. fot. Pixabay
Założenie własnego biznesu to marzenie bardzo wielu osób. Bycie szefem dla siebie samego, możliwość kreowania własnych pomysłów. Wszystko to pięknie wygląda, ale z realizacją już nie zawsze jest tak łatwo. Bo jak wybrać dziedzinę biznesu, by faktycznie przynosił on zysk, a nie tylko generował straty? Tu z pomocą przychodzi aplikacja „Testuj pomysł”.


Własny biznes ma wiele zalet
Jak wynika z badań PARP aż 25 proc. studentów zamierza założyć swój biznes, 39 proc. zaś myśli o tym bardzo intensywnie.
Własna działalność ma wiele plusów:
• brak rutyny – własny biznes to ciągle nowe wyzwania, nie trzeba wstawać o tej samej godzinie i wykonywać tych samych obowiązków,
• szansa na wyższe dochody – poprzez możliwość współpracy z kilkoma podmiotami na raz,
• wolność i satysfakcja, wynikająca z pracy na własny rachunek i nazwisko – jesteś sam dla siebie szefem i decydujesz o tym, co będziesz robić i dla kogo,
• poczucie niezależności – realizacja własnych planów i marzeń,
• nielimitowany czas pracy – sam ustalasz sobie godziny pracy,
• hobby może stać się twoją pracą, a to najlepszy przepis na udane życie.


Ale nie należy zapominać o minusach:
• brak regularnych dochodów,
• brak bezpieczeństwa i stabilizacji,
• odpowiedzialność prawna i finansowa, również za swoich pracowników,
• brak urlopu macierzyńskiego/tacierzyńskiego,
• poczucie osamotnienia w trudnych momentach.


Czy warto podjąć ryzyko, by spełnić swoje marzenia? To trudne pytanie, przed którym staje każda osoba, która myśli o własnej działalności. Najlepszym sposobem jest wypisanie na kartce wszystkich „za” i „przeciw”. To pozwoli z pewnością określić ryzyko związane ze swoją firmą. Należy wziąć pod uwagę również wszystkie opłaty, które wiążą się z własną działalnością – czy będzie nas na nie stać? czy biznes wygeneruje odpowiednie dochody, by pokryć wszystkie składki? Dlatego potrzebny jest właśnie dobry plan i świetny pomysł, dzięki którym wszystko stanie się prostsze… a przede wszystkim zyskowne.

Testuj Pomysł – narzędzie online do testowania pomysłu na biznes
ING Bank Śląski udostępnił przedsiębiorcom nową aplikację – „Testuj Pomysł”, dzięki której mogą sprawdzić swój pomysł na biznes. Opiera się na profesjonalnym badaniu rynkowym na grupie respondentów, składającej się ze 120 osób.
Barbara Pasterczyk
dyrektor komunikacji marketingowej ING Banku Śląskiego

Niezwykle ważne w kreowaniu własnego biznesu jest wejście na rynek z propozycją nową i interesującą dla odbiorców. Nie wystarczy mieć pomysł, powinien on odpowiadać na oczekiwania ludzi. W przeciwnym razie nie przyjmie się i będzie generować wyłącznie straty.

„Testuj Pomysł” to narzędzie dla przedsiębiorców, którzy przymierzają się do założenia nowego biznesu. Dzięki niemu mają szansę przekonać się, czy ich pomysł ma przyszłość, czy odpowiada na oczekiwania klientów, a tym samym… czy się sprzeda.
Barbara Pasterczyk
dyrektor komunikacji marketingowej ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski nie od dziś stara się inspirować Polaków do wzięcia życia we własne ręce. Założenie firmy jest jednym z najlepszych na to sposobów.


Zasady działania aplikacji – to proste…
Aby skorzystać z aplikacji ING Banku Śląskiego – „Testuj pomysł”–wystarczy wejść na stronę aplikacji, a następnie zaprezentować swój pomysł na firmę. Można to zrobić zarówno w formie krótkiego opisu, jak i nagranego filmiku. Następnie wybrać grupę respondentów, do których ma zostać skierowane badanie. Wybór odbywa się według następujących kategorii:
• płeć,
• wiek,
• lokalizacja.
Przyszły przedsiębiorca ma za zadanie stworzyć kilka, zazwyczaj od 3 do 5, pytań dotyczących jego biznesu, które zostają wysłane do 120 osób. Na odpowiedź nie trzeba długo czekać, zazwyczaj około tygodnia. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi przedsiębiorca ma szansę ocenić, na ile jego pomysł może spotkać się z zainteresowaniem ze strony klientów i czy faktycznie warto startować z nim w takiej formie. Aplikacja umożliwia wprowadzenie pewnych modyfikacji do swojego pomysłu. Daje zatem szansę na znacznie lepszy start ze swoim biznesem. Więcej informacji na www.ingbank.pl/testujpomysl


Artykuł powstał we współpracy z ING Bank Śląski.