PiS odbierze nam prawo do wybierania prezydentów miast, burmistrzów i wójtów? "Trwa napięcie w tej sprawie"

Czy PiS zlikwiduje wybory powszechne na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów? Wiceprzewodniczący PiS mówi o napięciu w tej sprawie.
Czy PiS zlikwiduje wybory powszechne na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów? Wiceprzewodniczący PiS mówi o napięciu w tej sprawie. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W PiS rozważają rezygnację z bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – pisze na Twitterze Patryk Michalski, reporter RMF FM. Wiceprzewodniczący PiS mówi, że to decyzja polityczna, a przewodniczący Jarosław Kaczyński ma być za. To oznacza, że społeczeństwo już by nie wybierało prezydentów miast, burmistrzów i wójtów – robiliby to politycy.

Już rano na antenie Radia Kraków posłanka Barbara Bubula mówiła, że warto się zastanowić nad likwidacją wyborów powszechnych na prezydentów miast, wójtów i burmistrzów. Według niej wybierać ich mogliby radni. Byłby to powrót do sytuacji sprzed 2002 r. Wygląda na to, że pomysł likwidacji wyborów powszechnych na prezydentów, wójtów i burmistrzów cieszy się w PiS większym poparciem. Ma się za nim opowiadać przewodniczący Jarosław Kaczyński.
O sprawie napisał na Twitterze Patryk Michalski, reporter RMF FM. . "Trwa napięcie w tej sprawie, to decyzja polityczna" – powiedział mu wiceprzewodniczący PiS Adam Lipiński. I choć poseł Kaczyński jest za, to wiceprzewodniczący komisji nadzwyczajnej ds. zmiany ordynacji wyborczej mówi, że PiS nie chce wprowadzić takich zmian.
Trwa ładowanie komentarzy...